Wpis z mikrobloga

Japier*le xd W lokalu wyborczym usłyszałem dziś, jak jedna babka (starsza, tak z 70+) mówi do swojego męża, że chyba nie zagłosuje na żadnego kandydata na burmistrza, bo "nie pisze przy nazwisku z jakiej jest partii". Są oczywiście nazwy komitetów wyborczych, ale niektórzy ludzie - jak widać - ciągle mają mentalność "PIS albo PO" i mózgi się im lagują, gdy mają zagłosować na konkretną osobę a nie na partię Hutu czy Tutsi.
#wybory #demokracja
Horkheimer - Japier*le xd W lokalu wyborczym usłyszałem dziś, jak jedna babka (starsz...

źródło: wybory-samorzadowe-2024-card

Pobierz
  • 4
@harrame: Nie mówimy o jakichś NPCach do rady powiatu czy tam gminy xD Tylko o kandydatach na burmistrza, w tym przypadku miasta około 25 tys. mieszkańców. Kandydaci przedstawiali swoje programy, występowali na debatach, prowadzili aktywną kampanię w mediach społecznościowych i lokalnych, nawet chodzili od domu do domu i można było z nimi pogadać. A tu przychodzi czas wyborów i niektórzy nie wiedzą, na kogo zagłosować, bo zamiast tradycyjnego podziału "PIS -
@Horkheimer: no niestety tak wygląda rzeczywistość, że ludzie są zbyt głupi na demokrację. Ludzie którzy nie mają pojęcia o polityce mają prawo głosu. Pijak spod sklepu głosując za tym kto mu da większy zasiłek ma taki sam głos jak profesor prawa, to jest chore.

Też kilka dni temu przy okazji wyborów mi mama coś gadała że u nich w gminie to koniecznie trzeba zmienić wójta bo ten co teraz jest to