Wpis z mikrobloga

Zwykły odtłuszczacz/zmywacz do hamulców kupiony w sklepie motoryzacyjnym wystarczy do wyczyszczenia i odtłuszczenia łańcucha?

Ktoś tu ostatnio pisał, że poleca jakiś odtłuszczacz do hamulców i nie potrzeba nic więcej ale nie mogę znaleźć tego komentarza :/

#rower #serwisrowerowy
  • 9
via Wypiek
  • 0
@ytong używam benzyny co prawda zwykłej i niby jest ok ale chciałbym przetestować odtłuszczacz. Może udałoby się bez rozpinania łańcucha? Popsikałbym na łańcuch który jest już na zębatkach i może szybciej by było. Czy nawet w ściereczkę i ściereczką przecierać. No potestuje sobie.
Chociaż 5l benzyny ekstrajcyjnej wyjdzie taniej niż odtłuszczacz.
@Misiopysioo @Wycu91
Popsikałbym na łańcuch który jest już na zębatkach i może szybciej by było.


@iquiet: tak to nie działa. I co ile ściągasz łańcuch do czyszczenia? Tysiąc km? Dwa? No bo jak masz potrzebę czyścić częściej to zwyczajnie źle smarujesz.
via Wypiek
  • 0
@GrubyKociol szczerze? To moje urojenie czystości sprzętu ale w tym roku zrobiłem z 400-500km i już 3 razy czyściłem napęd xd
Ogólnie to nie jest brudny łańcuch ale sporo naczytałem się, że powinien być smarowany po 80-100km. A że ja przeważnie robię jednej niedzieli 100km+ to czyszczę raz w tygodniu xd
No i druga sprawa. Powiedzmy, że po 200km łańcuch jest srebrny a nie czarny, nie wygląda na brudny ale minimalne brudki