Wpis z mikrobloga

@kozabonzo: mieszkańcy miasta mają w dupie SCT, ta strefa wcale nie jest restrykcyjna (jak sobie poczytasz jej projekt), problem z SCT mają wsiury i ludzie z pipidów na starych dieslach z wyciętymi EGRami/DPFami. Możecie sobie jeździć tramwajami.
  • Odpowiedz
@smilealittlebit jedni maja, inni nie mają. SCT to wg mnie słaby pomysł i nie chodzi mi nawet o te diesele, tylko o sam fakt ograniczeń. Jeśli chcą to wprowadzić to niech chociaż poprą to rzetelnymi badaniami i statystykami, a nie takim które pasują pod tezę. Nie wiem czy są jakieś badania jasno wskazujące, że wprowadzenie SCT w takim kształcie jak zaproponowano zmieni coś w jakości powietrza w Krakowie.
  • Odpowiedz
@kozabonzo: mają, mają. powodzenia w szukaniu aut benzynowych wyprodukowanych przed 2000 rokiem, albo diesli wyprodukowanych przed 2010 rokiem na rejestracji KR/KK. :) zazwyczaj jak widzisz takiego szrota, to po rejestracji widać skąd osoba pochodzi, i w 99.9% przypadkach NIE JEST to osoba z Krakowa.
  • Odpowiedz
@smilealittlebit skoro to marginalne przypadki to po co strefa? Ja jestem przeciw ze względu na to, że to kolejne ograniczenie, z którego ciężko będzie sie wycofać jeśli nie przyniesie porządnych skutków.
  • Odpowiedz