Wpis z mikrobloga

@Sercekapusty:
150-600 EUR tygodniowo zależy jak trafisz i jak szybko będziesz biegał.
Przy okazji wspomnę, że od stycznia opłaty za mieszkanie i ubezpieczenie poszły do góry i chociaż dostałem jakieś 60 centów podwyżki to zarabiam 15 EUR mniej niż w zeszłym więc jak ktoś nie był w tym roku to może mieć kiepskie rozeznanie.
A no i 14,42 brutto/h podstawy to przy 40h i porannej zmianie niecałe 390 EUR, większość firm
  • Odpowiedz
@tomciopaluh: w Albert heijn masz bez języka i bez kwalifikacji ponad średnią holenderska, od 500 do 600 po odliczeniu mieszkania i ubezpieczenia czyli jakieś 2200e na rękę dodając do tego 500e za mieszkanie i 150e za ubezpieczenie to wychodzi koło 2800e na rękę czyli więcej jak średnia pensja w Holandii, robota ponoć ciężka ale moja znajoma tam pracuje z chłopakiem i dają radę (chucherka straszne z nich więc aż tak ciężko
  • Odpowiedz
@Errad: zastanawiam się, po co ludzie tam siedzą za takie grosze jak 150e, przecież to nawet na jedzenie nie starczy xD
Przecież zarobić w pl 5k to żaden problem w dzisiejszych czasach więc poniżej 2k euro to nawet nie ma się co zastanawiać...
  • Odpowiedz
zastanawiam się, po co ludzie tam siedzą za takie grosze jak 150e, przecież to nawet na jedzenie nie starczy xD


@Ziomek420:
Myślisz, że ludzie świadomie jadą zarabiać takie pieniądze? Tyle zarabiają bo nasłuchają się, że na pickerce zarabia się po 600 euro, przyjeżdżają, a pracy mają na dwa dni w tygodniu w porywach i siedzą na kwaterze mając nadzieję, że uda im się zarobić na powrót ( ͡° ͜ʖ
  • Odpowiedz
@Errad: bo ale dziwi mnie to bo ja jak bym dostał 150e to już by mnie tam na 2 dzień nie było xD Nie sądziłem że dożyje czasów w których w Polsce zarabia się więcej jak w Holandii ale cieszy mnie to bardzo, szczerze mówiąc.
  • Odpowiedz
@Ziomek420 @Sercekapusty pracowałem tam 5 lat i jeśli wytrzymasz 3 miesiące i ogarniesz co i jak to robota nie jest taka ciężka, wiec polecam. Otto zapewnia tez fajne domki niedaleko pracy, ja przez 2 lata mieszkałem nad jeziorem z pomostem to w lato można było po pracy wskoczyć sobie popływać :d
  • Odpowiedz
@Tymariel: to chyba nie jest tak zle jak tam przez 5 lat robiłeś xD moja znajoma też tam robi i poleca ale na wykopie odradzają mocno. Pokazywała mi na aplikacji zarobki, to przez ostanie pół roku nie zarobiła mniej jak 500e na tydzień. Ale to i tak nie robota dla mnie bo to 3 zmiany
  • Odpowiedz