Wpis z mikrobloga

Cykliczne przypomnienie i prośba o zgłaszanie wieśniaków jadących z założonymi hederami - pamiętajcie - nie jedna osoba zginęła w tragicznym wypadku ponieważ wieśniak jechał właśnie z założonym hederem. Zgłaszanie tych ludzi za to wykroczenie to dojrzała, odpowiedzialna, prospołeczna postawa, to dbanie o bezpieczeństwo swoje oraz innych uczestników ruchu drogowego.

To co widzicie na zdjęciu to kombajn - zwróćcie uwagę na ten element z przodu - to tzw. HEDER. Zapamiętajcie tę nazwę - za poruszanie się po drodze publicznej z zapiętym HEDEREM mandat wynosi do 5 tys. zł. Heder na drodze publicznej może być transportowany tylko na wózku za kombajnem.
Latem podczas żniw, kulturalnie robimy zdjęcie albo film i zgłaszamy gdzie trzeba. Niejednokrotnie już w poprzednich latach na wsi w okresie letnim musiałem cofać na wąskich drogach bo rolnik nie miał gdzie zjechać żeby się minąć. Teraz kulturalnie postoje i poczekam na patrol.

#zgloswiesniaka #rolnicy #protestrolnikow #strajkrolnikow #bezpieczenstwo #polskiedrogi
JanuszKarierowicz - Cykliczne przypomnienie i prośba o zgłaszanie wieśniaków jadących...

źródło: b1ad2db34f2eb1fdd1d7daaf9bdb477d97ef2745868f3e9ce660fb8140975f06

Pobierz
  • 65
  • Odpowiedz
@hohohohoho: Dobrze robią dopóki ty albo ktoś z twojej rodziny nie wpier*oli się na wąskiej drodze nocy na zakręcie w taki heder, bo wieśniakowi nie chciało się go zdemontować.

Wiesz co zostaje z człowieka po kolizji z czymś takim?
  • Odpowiedz
@JanuszKarierowicz: myślę że więcej osób zginęło przemielonych w trakcie pracy kombajnu niż wskutek nie zdjętego hedera. Akapit żniwa są okresem gdzie czas gra istotną rolę, ilość/powierzchnia pól oraz liczba maszyn sprawia iż działa się w pośpiechu. Myślę jeśli od czasu do czasu zjedziemy na pobocze to nic złego się nie stanie i to nie wielka cena w zamianza produkty na bazie zbóż…Uważam jednak że w tej chwili rolnicy mają poważniejsze problemy
  • Odpowiedz
@joekey:

Uważam jednak że w tej chwili rolnicy mają poważniejsze problemy aniżeli kłody rzucane pod nogi przez ojczystych donosicieli


No patrz, a jednak dwa dni temu przy urnach wyborczych zagłosowali na tych, którzy za obecne problemy rolnictwa są odpowiedzialni i którzy przez ostatnie 8 lat pluli im w twarz.
  • Odpowiedz
@joekey: zupełnie jak branża transportowa która staje bo blokują expresowki lub jeżdżą dookoła a w zamian rolnicy głosują na PIS ¯\(ツ)/¯
  • Odpowiedz
a tak z ciekawości, ile trwa montaż i demontaż hedera?


@Pan_Mysz: jakieś 20 minut. Tylko musisz mieć wózek na heder, a to już jest rzadkością.

Ogólnie kombajn ciągnący heder wydaje się ewenementem zamiast regułą.


@Pan_Mysz: Przybywa takich ciągniętych z tyłu, ale powodem nie jest rosnący iloraz inteligencji wśród rolników, tylko naturalne wymieranie małych gospodarstw i starych, niedużych kombajnów, którymi z hederem w ogóle można się zmieścić na wiejskiej drodze.

myślę
  • Odpowiedz
@Pan_Mysz: A tak z ciekawości ile czasu stracili normalni ludzie stojący w korkach jadącty do pracy, w delegację, na lotnisko, do lekarza z dzieckiem itp? Z powodu blokad wieśniaków płaczących za ukochanym PiS-em, co udowodnili podczas niedzielnych wyborów. Tak jak oni mają w d.... nas, tak samo my będziemy mieć w d.... ich i średnio obchodzi mnie ile zejdzie z takim montażem czy rozmontowaniem hedera.
  • Odpowiedz
@hohohohoho: Gówno mnie obchodzą twoje żniwa. Tak jak was kmiotki nie obchodzi 90 % społeczeństwa, które przemieszcza się po drogach do pracy, do lekarza, na lotnisko, żeby załatwić sprawę urzędową, odebrać dziecko ze szkoły itp. A z powodu tęsknoty za PiS-em postanowiliście mścić się na społeczeństwie za to, że zagłosowało inaczej niż wy chcielibyście. Tak samo społeczeństwo będzie mieć wyebane na waszą pracę i też zacznie wam umilać życie choćby za
  • Odpowiedz
@Lambo994 luz, zwyczajnie byłem ciekawy.

Też mnie średnio obchodzą rolnicy, w zasadzie wcale, niech cierpią za głosowanie na PiS.
Sam pochodzę ze wsi, ale na rolników mam wywalone, strasznie roszczeniowa grupa społeczna.
  • Odpowiedz
@Lambo994: nie no mordo, to nie byli prawdziwi rolnicy, to wszystko agenci tuSSka mowia ze 60% na PiS glosowalo.
Tak naprawde wsrod tych zwierząt ktore protestowaly pewnie wyszloby z 90% na pis i z 5 na konfe, a reszta nie potrafi poprawnie kartki wypelnic.
  • Odpowiedz
@Pan_Mysz: Ja miałem do nich neutralny stosunek, na początku nawet uznawałem ich postulaty za słuszne, ale jak zobaczyłem co odwalają na drogach i o co w tym proteście tak naprawdę chodzi to kieruje do nich ulubione słowo Lempart xD
  • Odpowiedz
@harrame: Uwielbiam jak robią fikoły, że to nie rolnicy tylko mieszkańcy wsi głosują na PiS. A to przecież nie to samo.

No i potem patrzysz wyniki wyborów wśród ogółu mieszkańców wsi: PiS 43 %, KO 21 %.
A następnie zerkasz na wyniki tylko wśród r0lasów: PiS 57 %, KO 9 %.

No ciekawe kur.. kto te wyniki jednym podbił, a drugim zaniżył i dlaczego nawet pozostali mieszkańcy wsi nie są takimi
  • Odpowiedz