Wpis z mikrobloga

Cykliczne przypomnienie i prośba o zgłaszanie wieśniaków jadących z założonymi hederami - pamiętajcie - nie jedna osoba zginęła w tragicznym wypadku ponieważ wieśniak jechał właśnie z założonym hederem. Zgłaszanie tych ludzi za to wykroczenie to dojrzała, odpowiedzialna, prospołeczna postawa, to dbanie o bezpieczeństwo swoje oraz innych uczestników ruchu drogowego.

To co widzicie na zdjęciu to kombajn - zwróćcie uwagę na ten element z przodu - to tzw. HEDER. Zapamiętajcie tę nazwę - za poruszanie się po drodze publicznej z zapiętym HEDEREM mandat wynosi do 5 tys. zł. Heder na drodze publicznej może być transportowany tylko na wózku za kombajnem.
Latem podczas żniw, kulturalnie robimy zdjęcie albo film i zgłaszamy gdzie trzeba. Niejednokrotnie już w poprzednich latach na wsi w okresie letnim musiałem cofać na wąskich drogach bo rolnik nie miał gdzie zjechać żeby się minąć. Teraz kulturalnie postoje i poczekam na patrol.

#zgloswiesniaka #rolnicy #protestrolnikow #strajkrolnikow #bezpieczenstwo #polskiedrogi
JanuszKarierowicz - Cykliczne przypomnienie i prośba o zgłaszanie wieśniaków jadących...

źródło: b1ad2db34f2eb1fdd1d7daaf9bdb477d97ef2745868f3e9ce660fb8140975f06

Pobierz
  • 65
@Leithain: możesz tak jak oni stanąć i walczyć o swoje tj blokować kombajny w żniwa z tymi hederami być może wówczas dostrzeżesz absurdalność swojego myślenia. Jazda tyciasami aut ponadprzepisaowa prędkością przez cały rok a pośpiech podczas żniw aby uzyskać jak najlepsze plony…nawet mi się nie chce dalej tłumaczyć
ilość/powierzchnia pól oraz liczba maszyn sprawia iż działa się w pośpiechu.


@joekey: to niech sobie rolnik dokupi kombajn i zatrudni pracownika

Myślę jeśli od czasu do czasu zjedziemy na pobocze to nic złego się nie stanie i to nie wielka cena w zamianza produkty na bazie zbóż


@joekey: ja tam wolę przeżyć, niż mieć tańsze bułki w sklepie.
@natalia-roslon: wpisz w Google stop agresji drogowej i wejdź na stronę policyjną, będziesz miała rozpiskę gdzie to zgłosić mailowo. Możesz też dzwonić prosto na 112 i powiedzieć, że nie chcesz podawać swoich danych, ale zgłaszasz że na takiej drodze i w takim kierunku porusza się kombajn z hederem.

Ale na stop agresji drogowej z dowodami w formie foto i video wieśniakowi się nie upiecze na pewno, z kolei na 112 patrol
@JanuszKarierowicz: ja kiedyś wahacz uszkodziłem przez takiego, stał w nocy na nieoświetlonej drodze i jeszcze oświetlenie miał wyłączone. Odbiłem w prawo bo bym nie wyhamował i w dziurę na poboczu wpadłem. A że byłem wtedy młodym leszczem to bałem się wyjść zrobić awanturę. Teraz bym policję wzywał.
@JanuszKarierowicz:
Pamiętający że 57% rolników właśnie zagłosowało za PiS, które wprowadziło to przeciw czemu protestują. #!$%@? wieśniaków, najpierw dojdźcie z ładem ze sobą a potem się zabierzcie za protesty.
@JanuszKarierowicz: Moze poprostu nie urzadzaj sobie rajdow po polnych drogach po zmroku na swojej wiosce to ani Ty ani Twoja familiada sie nie #!$%@? w kombajn??? Wies to teren zabudowany nawet jak po jednej i drugiej stronie drogi sa pola. Nie szukaj winnych w rolnikach jak nie jezdzisz sam przepisowo. Poza tym kombajny maja w #!$%@? oswietlenia i w nocy nawet za zakretem widac ze cos jedzie z naprzeciwka.
Fakty? 3 plusy. Manipulacja nasmrodzona "cyklicznie" przez OPa? Tysiące plusów.


@gryyyn: Ja komentowałem ten jeden konkretny wypadek, gdzie heder był najwyraźniej legalnie przewożony na kombajnie, ponieważ po złożeniu nie zajmował więcej niż 3 m (nie wystawał poza obrys samego pojazdu). We wpisie OPa masz kombajn, który nie może legalnie poruszać się po drogach. Godnym i sprawiedliwym jest ruganie rolników, którzy na takie coś sobie pozwalają.

Wies to teren zabudowany nawet jak
@ZygmnuntIgthorn: Co Ty mi tu z definicja znaku drogowego wyjezdzasz? Nie znasz polskich realiow? Postawia znak na poczatku wioski i jego odwolanie na koncu wioski wedlug podzialu administracyjnego i nikt nie bedzie sprawdzal czy po drodze sa pola czy domki. W moim regionie takich jest sporo takich miejsc ze jedziesz 50 kmh przez pola. Poza tym jak w jakiejs wiekszej wiosce zjezdzaszz glownej na jakies boczne uliczki, ktore prowadza przez 2