Wpis z mikrobloga

Jak wy żyjecie w tym Berlinie, idę do burger Kinga na aleksanderplatz, a tam nie dość, że kaza mi płacić 50 centów mimo, że dla klientów ma byc za darmo, to w środku syf kiła i mogiła.
Nawet wszystkich drzwi do kabin nie było
Xd
Polska jednak zajebisty kraj, i nie dajcie sobie wmówić, że jest inaczej.
#berlin #niemcy
  • 12
  • Odpowiedz
@Movet: Będąc na Alexanderplatz miałem wrażenie, że jestem w jakiejś wylęgarni meneli xD Okropne miejsce, wytrzymałem tam 5 minut i szybko uciekłem
  • Odpowiedz
Akurat te wszystkie "postępowe" kraje jak Niemcy, USA, czy UK to takie kraje 3 świata


@hakunnin: no nie, to się tyczy dużych miast, gdzie nazjeżdżało się dziczy, aktywistów i innych zjebów - a przez to cywilizowani ludzie wynieśli się gdzie indziej.
  • Odpowiedz
@hakunnin: niby tak, ale w takich Niemczech game-over zyciowe prawie nie istnieje, musisz naprawde sie postarac zeby nie miec gdzie mieszkac i nie miec co zrec. Troche sie to kloci z krajem trzeciego swiata.

A ze w Berlinie syf to wiadomka, to najmniej niemieckie miasto z niemieckich miast. Pokazowa, ze Niemcy to taki tolerancki i fajny kraj, a nie konserwy, ktorymi de facto sa
  • Odpowiedz
@Movet: Alexanderplatz to taki troche warszawski Dworzec Centralny (i to przed remontem ( ͡° ͜ʖ ͡°)). Są znacznie ciekawsze miejsca w Berlinie, nawet stricte turystyczne (chociażby brama i okolice).

  • Odpowiedz
@Movet: Logika polaka: wlezie w najgorszą możliwą dziurę na terenie miasta i miauczy że w Polsce to jest cudownie.
Jak wieziesz do Bronxu w NY to tez stwierdzisz że stany są be a polska jest zajebista?
fishery - @Movet: Logika polaka: wlezie w najgorszą możliwą dziurę na terenie miasta ...

źródło: 1000017281

Pobierz
  • Odpowiedz
via Android
  • 1
@fishery to co, mam sobie chodzić z jakimś przewodnikiem po największej stolicy Europy, i to jeszcze w samym centrum? No bez jaj. Rozumiem, gdybym był gdzieś na obrzeżach czy innym zadupiu. Ale to jest samo centrum. Tutaj wszystko powinno być na błysk, a nie jak w jakiejś melinie
  • Odpowiedz
@hakunnin mieszkam w UK i poniekąd się z tym zgadzam. Polska pod wieloma względami nie wypada gorzej, a wręcz przeciwnie. Takie rzeczy jak sklepy, lokale, restauracje, publiczne budynki, ogólnie zagospodarowanie przestrzeni - to wygląda często dużo lepiej w Polsce. Inną kwestią niestety są już zarobki i ceny od artykułów spożywczych po samochody.
  • Odpowiedz
@erni13 @bidzej @Movet Berlin to jedyna stolica Europy biedniejsza od kraju.
Ogolnie jesli chodzi o duze miasta to czuje sie jak ryba w wodzie. Hamburg czy Monachium sa zajebiste, maja tylko male i niezbyt ciekawe miejsca na swojej mapie.
Berlin to wyjatek - ma ciekawe miejsca na mapie ;)
  • Odpowiedz
Hamburg czy Monachium sa zajebiste


@NexciaK: W Niemczech duże miasta się już skończyły, kiedyś były zajebiste, dziś wszędzie brud i syf, widać że brakuje kasy na renowacje itp, wyglądają gorzej od przeciętnych polskich miast. Jedynie poziom w Niemczech potrafią trzymać małe miasteczka.
W Hamburgu idziesz z dzieciakiem pograć w pingponga na plac zabaw? to nie zagrasz bo ze stołu czarni palący marychę zrobili sobie kanapę do siedzenia, i tak siedzą cały
  • Odpowiedz