Wpis z mikrobloga

#przegryw #przegrywpo30tce #polityka #samotnosc

Z programu mieszkanie na start będą mogli skorzystać single, ale tylko do 35 roku życia. Reszta już jest przeznaczona na straty. Dziwne, że nie ma jeszcze pomysłu utylizowania samotnych facetów po 35 roku życia. Ale przecież ktoś musi łożyć na te wszystkie programy.

Ja wiem jedno w życiu. Można liczyć tylko na siebie. Nigdy nie dostałem żadnej pomocy od państwa.
  • 10
  • Odpowiedz
  • 2
@In-Cel: to nawet nie chodzi o to, rozdawnictwo pieniędzy napędza inflację. Poza tym jest to po ludzku niesprawiedliwe, gdyż wartościuje ludzi. Ktoś do 35 roku życia może dostać coś od państwa, a inny, starszy, już nie. To nie jest sprawiedliwe, zwłaszcza w sytuacji, gdy wszyscy się do tego dokładają. Państwo dzieli ludzi na równych i równiejszych.
  • Odpowiedz
@Kopytnik_1: Inflacja - 1.9% w marcu 2024 - money.pl; A ty postulujesz rozszerzenie programów socjalnych, czy chcesz tylko biednym dowalić?

Starszy niż 35 lat jest jedną nogą w grobie - W 2022 roku przeciętne trwanie życia mężczyzn w Polsce wyniosło 73,4 roku (Trwanie życia w 2022 r. - GUS) prawo.pl; Nieusprawiedliwione jest nierówne traktowanie. Dane podałem, bo tym chyba kieruje się rząd.

Sprawiedliwość to kwestia względna. Wszyscy dokładają się na edukację,
  • Odpowiedz
Starszy niż 35 lat jest jedną nogą w grobie


@In-Cel: XD no dzięki. Tylko skoro jestem 35-letnim żywym trupem, to niech państwo się od moich pieniędzy #!$%@?? Kto to widział czerpać zyski z zombie.

Sprawiedliwość to kwestia względna. Wszyscy dokładają się na edukację, na infrastrukturę itd. Prywatyzacja tego, to przyspawanie biedaków do dna. 500+ zredukowało ubóstwo wśród dzieci. Bogaty powinien płacić więcej, bo i tak ma za dużo pieniędzy. Obędzie się
  • Odpowiedz