Wpis z mikrobloga

Cześć, przygotowałem kalkulator programu kredyt mieszkaniowy na start nazywanego również kredytem 0% i znalezisko.

https://wykop.pl/link/7413829/kalkulator-nowego-programu-kredyt-mieszkaniowy-na-start-kredyt-0

W kalkulatorze zawarłem następujące funkcjonalności:

-zależność oprocentowania od liczby dzieci,
-maksymalna kwota kredytu z dopłatami zależna od liczby osób w gospodarstwie domowym (progi),
-zależność maksymalnej kwoty kredytu od lokalizacji (mnożnik 1,1 i 1,2),
-kryterium dochodowe w funkcji liczby osób w gospodarstwie domowym (progi),
-zależność kryterium dochodowego od lokalizacji (mnożnik 1,1 i 1,2),
-powiązanie powierzchni maksymalnej od liczby osób w gospodarstwie domowym (25 + osoby*25),
-zależność dopłaty od przekroczenia powierzchni (-50 zł za każdy m2) i przekroczenia kryterium dochodowego (obniżenie dopłaty singiel -0,5 zł, pozostali -0,25 zł).

Narzędzie oblicza ratę kredytu, wysokość dopłat, przeliczone oprocentowanie i kilka innych parametrów. Przyjąłem założenie, że wskaźnik W (baza do obliczenia dopłat), będzie analogicznie jak w większości banków w ostatnim programie równy wysokości oprocentowania.

Bezpośredni link do kalkulatora
https://hipotekabeztajemnic.pl/kalkulator-mieszkanie-na-start-kredyt-0/

Przygotowałem również krótkie podsumowanie programu https://hipotekabeztajemnic.pl/mieszkanie-na-start-kredyt-0-warunki/

Jestem w trakcie przygotowywania rozbudowanego FAQ na temat zasad programu i taki będzie temat kolejnego wpisu.

Jeśli chcesz być zawołany/ zawołana do kolejnych wpisów to zaplusuj komentarz poniżej.

marcpol - Cześć, przygotowałem kalkulator programu kredyt mieszkaniowy na start nazyw...

źródło: kalkulator

Pobierz
  • 140
  • Odpowiedz
  • 1
@marcpol: Widzę że kalkulator nie ma opcji raty stałej, czy MnS0% też będzie wymagał raty malejącej jak BK2%?


@worot: Nowy program analogicznie jak poprzedni wymaga raty ze stałą częścią kapitałową (czyli rat malejących), stąd brak rat równych w narzędziu.
  • Odpowiedz
  • 1
@marcpol mam wrażenie, że coś źle wylicza - przy oprocentowaniu ~7.30% i ustalonych parametrach wylicza ratę o 1k większą niż inne kalkulatory, tak samo dopłata wychodzi o 1k większa


@chlebtostowypszenny: Sprawdzałem, oblicza prawidłowo, był też poddany testom. Zwróć uwagę na to, że są to raty malejące.

Nie widziałem też żadnego innego kalkulatora programu opartego na poniedziałkowym projekcie.

Jeśli masz wątpliwości to wyślij na pw screena zaznaczonymi wynikami, które uważasz za niepoprawne
  • Odpowiedz
@marcpol: dzięki wielkie za Twoją robotę. Mam pytanie, mógłbyś mi powiedzieć po jakim czasie pracy na UoP/B2B można bezpiecznie startować o kredyt? Pytam ponieważ mój wniosek o kredyt został odrzucony (a zdolność kredytową miałem sporo większą) po pół roku B2B. Doradca mi powiedział, że gdybym pracował te pół roku na UoP to wniosek by przeszedł, a dla B2B trzeba jednak zakładać, że minimum to rok. Prawda to? Jak to mniej więcej
  • Odpowiedz
  • 0
@marcpol: A w przypadku 2 osób rata w tym programie będzie niższa? Nie koniec już o 3 czy 4 osobowym gospodarstwie?


@Kam_sekwaw: W przypadku dwóch osób zwiększa się maksymalna część kredytu objęta dopłatami i wynosi ona wtedy 400 000 zł. W przypadku singla jest to 200 000 zł. Te wartości mogą być powiększone o 10 lub 20% w zależności od lokalizacji.
  • Odpowiedz
  • 3
@marcpol: a nie przypadkiem okres dopłat ma wynieść 5 lat?


@krzysssi33k: Zgodnie z projektem ustawy ma to być 120 rat z dopłatami w przypadku kredytów hipotecznych i 60 rat z dopłatami w przypadku kredytów konsumenckich.
  • Odpowiedz
@marcpol: kwotę kredytu mam sobie sam podnieść o 20% czy jak zaznaczę Warszawa to on już podbija tą podaną? Jeśli samo robi to spraw żeby nie dało się może edytować tego pola, albo dopisz w tooltipie taką informację
  • Odpowiedz