Wpis z mikrobloga

Cześć, przygotowałem kalkulator programu kredyt mieszkaniowy na start nazywanego również kredytem 0% i znalezisko.

https://wykop.pl/link/7413829/kalkulator-nowego-programu-kredyt-mieszkaniowy-na-start-kredyt-0

W kalkulatorze zawarłem następujące funkcjonalności:

-zależność oprocentowania od liczby dzieci,
-maksymalna kwota kredytu z dopłatami zależna od liczby osób w gospodarstwie domowym (progi),
-zależność maksymalnej kwoty kredytu od lokalizacji (mnożnik 1,1 i 1,2),
-kryterium dochodowe w funkcji liczby osób w gospodarstwie domowym (progi),
-zależność kryterium dochodowego od lokalizacji (mnożnik 1,1 i 1,2),
-powiązanie powierzchni maksymalnej od liczby osób w gospodarstwie domowym (25 + osoby*25),
-zależność dopłaty od przekroczenia powierzchni (-50 zł za każdy m2) i przekroczenia kryterium dochodowego (obniżenie dopłaty singiel -0,5 zł, pozostali -0,25 zł).

Narzędzie oblicza ratę kredytu, wysokość dopłat, przeliczone oprocentowanie i kilka innych parametrów. Przyjąłem założenie, że wskaźnik W (baza do obliczenia dopłat), będzie analogicznie jak w większości banków w ostatnim programie równy wysokości oprocentowania.

Bezpośredni link do kalkulatora
https://hipotekabeztajemnic.pl/kalkulator-mieszkanie-na-start-kredyt-0/

Przygotowałem również krótkie podsumowanie programu https://hipotekabeztajemnic.pl/mieszkanie-na-start-kredyt-0-warunki/

Jestem w trakcie przygotowywania rozbudowanego FAQ na temat zasad programu i taki będzie temat kolejnego wpisu.

Jeśli chcesz być zawołany/ zawołana do kolejnych wpisów to zaplusuj komentarz poniżej.

marcpol - Cześć, przygotowałem kalkulator programu kredyt mieszkaniowy na start nazyw...

źródło: kalkulator

Pobierz
  • 140
  • 1
@marcpol: kwotę kredytu mam sobie sam podnieść o 20% czy jak zaznaczę Warszawa to on już podbija tą podaną? Jeśli samo robi to spraw żeby nie dało się może edytować tego pola, albo dopisz w tooltipie taką informację


@Kolczaneiro: Zmiana lokalizacji nie podnosi automatycznie kwoty kredytu, tylko limit kwoty do jakiej jest oprocentowanie preferencyjne.

Kalkulator jest trochę bardziej zaawansowany - kwotę kredytu możesz wpisać dowolną. Ta do maksymalnego limitu zależnego
Czy dobrze rozumiem, że jak chce złożyć wniosek jeszcze w tym roku to liczą dochód za cały 2023, a jak na początku przyszłego to już za 2024?
@marcpol: w BK2% była opcja na dokończenie budowy domu. Czy teraz też jest zakładane coś takiego, czy jak ktoś sobie coś dłubie systemem gospodarczym to nie jest targetem deweloperów i może spadać na drzewo?
  • 0
Czy dobrze rozumiem, że jak chce złożyć wniosek jeszcze w tym roku to liczą dochód za cały 2023, a jak na początku przyszłego to już za 2024?


@radosz99: Tak, według ustawy mają być brane dochody z roku poprzedniego.

@marcpol: w BK2% była opcja na dokończenie budowy domu. Czy teraz też jest zakładane coś takiego, czy jak ktoś sobie coś dłubie systemem gospodarczym to nie jest targetem deweloperów i może spadać
  • 0
@marcpol: policzone, elegancko kurde ten


@whoru: Niestety, ale w przypadku wysokich dochodów dopłaty są zmniejszane.

@marcpol jak działalność jest prowadzona od dwóch miesięcy + jest UOP, to dochód z działalności też sie liczy do limitu dopłaty?

@PanLodowegoOgrodu: podpinam się do pytania


@PanLodowegoOgrodu: @cisse51: Dopiero udostępniono projekt ustawy, nie ma jeszcze interpretacji dotyczących takich przypadków.
@marcpol:

Programem na start można finansować również budowę domu.

Ale czy mogę np. teraz zacząć budowę i jak wejdzie program brać kredyt na dokończenie budowy? W poprzednim programie tak nie mogłem :/
@marcpol Jak żona miała przed ślubem mieszkanie na siebie to jest teraz jakaś możliwość wziąć kredyt na drugie mieszkanie po ślubie ? : p
  • 1
@marcpol: A co z miastami wokół największych polskich miast, typu Piaseczno, Ząbki itp one nie będą mieć podwyższonej kwoty?


@niewiemjakiwybrac: Nie. W tej chwili podwyższenie o 10% ma tylko Gdańsk, Poznań, Kraków i Wrocław, a o 20% tylko Warszawa.

Ale czy mogę np. teraz zacząć budowę i jak wejdzie program brać kredyt na dokończenie budowy? W poprzednim programie tak nie mogłem :/


@8slawek8: W obecnym programie nie ma takich
@marcpol: Czy to normalne że jak klikam singiel i resztę tabelki wypełniam to kwota dopłat jest równa 0? xD a wystarczy dodać jedną osobę (bez zmian pensji itp) i jest 850 zł dopłat
@marcpol: dobra robota. Fajnie można się pobawić.

Popraw tylko żeby nie dało się wklepać większej wartości niż 2 w pole ilość dorosłych. Ujemnych wartości lepiej też nie przyjmuj do obliczeń :)
  • 0
@marcpol: Czy to normalne że jak klikam singiel i resztę tabelki wypełniam to kwota dopłat jest równa 0? xD a wystarczy dodać jedną osobę (bez zmian pensji itp) i jest 850 zł dopłat


@kezcalag: Wygląda na to, że masz zbyt wysoki dochód. Singiel ma kryterium dochodowe 7000 zł. W przypadku dwóch osób limit zwiększa się 13 000 zł. W zależności od lokalizacji kryterium może być zwiększone o 10 lub 20%.
  • 0
@marcpol: a wiesz może czy wiadomo coś w temacie dochodów uzyskanych np. na zerowym PIT dla młodych? Bo jak się teraz zalogowałem na podatki.gov.pl to jednak mam w ch*j niski dochód (ʘʘ) a to oznacza że może się uda


@Kolczaneiro: Występują tutaj dwa pojęcia dochodu. Pierwsze to kryterium dochodowe, które ma wpływ na dopłaty. W tym miejscu będą brane dane z roku poprzedniego. Drugie to dochód