Wpis z mikrobloga

Cześć, przygotowałem kalkulator programu kredyt mieszkaniowy na start nazywanego również kredytem 0% i znalezisko.

https://wykop.pl/link/7413829/kalkulator-nowego-programu-kredyt-mieszkaniowy-na-start-kredyt-0

W kalkulatorze zawarłem następujące funkcjonalności:

-zależność oprocentowania od liczby dzieci,
-maksymalna kwota kredytu z dopłatami zależna od liczby osób w gospodarstwie domowym (progi),
-zależność maksymalnej kwoty kredytu od lokalizacji (mnożnik 1,1 i 1,2),
-kryterium dochodowe w funkcji liczby osób w gospodarstwie domowym (progi),
-zależność kryterium dochodowego od lokalizacji (mnożnik 1,1 i 1,2),
-powiązanie powierzchni maksymalnej od liczby osób w gospodarstwie domowym (25 + osoby*25),
-zależność dopłaty od przekroczenia powierzchni (-50 zł za każdy m2) i przekroczenia kryterium dochodowego (obniżenie dopłaty singiel -0,5 zł, pozostali -0,25 zł).

Narzędzie oblicza ratę kredytu, wysokość dopłat, przeliczone oprocentowanie i kilka innych parametrów. Przyjąłem założenie, że wskaźnik W (baza do obliczenia dopłat), będzie analogicznie jak w większości banków w ostatnim programie równy wysokości oprocentowania.

Bezpośredni link do kalkulatora
https://hipotekabeztajemnic.pl/kalkulator-mieszkanie-na-start-kredyt-0/

Przygotowałem również krótkie podsumowanie programu https://hipotekabeztajemnic.pl/mieszkanie-na-start-kredyt-0-warunki/

Jestem w trakcie przygotowywania rozbudowanego FAQ na temat zasad programu i taki będzie temat kolejnego wpisu.

Jeśli chcesz być zawołany/ zawołana do kolejnych wpisów to zaplusuj komentarz poniżej.

marcpol - Cześć, przygotowałem kalkulator programu kredyt mieszkaniowy na start nazyw...

źródło: kalkulator

Pobierz
  • 139
  • 0
@marcpol: jak na moje jest błąd. Limit dochodowy nie zwiększa się w zależności od wielkości miasta.


@Zmico: Zwiększa się. Tylko niektóre miasta mają większy limit dochodów i kwoty kredytu.
W BK2% wyłączeni byli ci z większą ilością nieruchomości w spadku. Jeśli mam 1/3 mieszkania i jakieś śmieszne 1/10 to takie wyłączenie będzie nadal funkcjonować? Nie mieszkam tam. Sprzedać też nie moge.
  • 1
@marcpol: czy połączenie tego z kredytem bez wkładu będzie działać tak jak w przypadku bk2 że nie będzie obowiązywało ograniczenie ceny m2?


@totrek2: Dokładnie tak, będzie to działało podobnie do poprzedniego programu i również nie będzie ograniczenia ceny m2 nawet w przypadku skorzystania z gwarancji wkładu własnego.
  • 0
@marcpol: nie czaje dlaczego na zdjęciu rata kredytu na 200 k bez dopłat to aż 1722 zł, a po dopłatach ta rata to 1033 zł


@Qullion: Według założeń programu na Start podobnie jak w programie Bezpieczny kredyt 2% w okresie dopłat występują raty malejące ze stałą częścią kapitałową. Są one wyższe od rat równych, jednak kapitał jest spłacany szybciej.
w okresie dopłat


@marcpol: tu jest pies pogrzebany.

Jak widzicie to jest jedno wielkie oszustwo począwszy od samej nazwy "0%"
To nie jest kredyt 0%
Nie macie żadnej pewności stałych rat
Nie macie żadnej pewności, że dopłaty będą realizowane przez najbliższe 10 lat.
  • 0
@Papa_Zerg: Możesz oczywiście uważać inaczej, ale to zupełnie nie związane ze sobą kwestie. Utarta prawa do dopłat może nastąpić jedynie w przypadkach opisanych w ustawie czyli poprzez naruszenie warunków programu.
  • 0
W BK2% wyłączeni byli ci z większą ilością nieruchomości w spadku. Jeśli mam 1/3 mieszkania i jakieś śmieszne 1/10 to takie wyłączenie będzie nadal funkcjonować? Nie mieszkam tam. Sprzedać też nie moge.


@Majkijestspoko: W projekcie również użyto słów "nie więcej niż jednego lokalu mieszkalnego albo domu jednorodzinnego"
  • 2
@marcpol jak sprawa ma się z ludźmi na JDG i ryczałcie 12%? Jak liczyć kwotę netto? To co na fakturze (bez VAT) czy jakoś inaczej?


@kaczoor: @matekkkk Według projektu ustawy, dochód ma być wyznaczany zgodnie z ustawą o świadczeniach rodzinnych. Z tych przepisów wynika, że dochód na ryczałcie będzie wyznaczany z tabeli z obwieszczenia ministra rodziny i polityki społecznej. Takie obwieszczenie jest publikowane do 01.08. w każdym roku. To oznacza, że
@marcpol: A wiesz jak liczony jest dochód w przypadku ulgi dla młodych? Przykładowo dajmy na to, że ktoś w ubiegłym roku zarobił 120k, 85k jest objęte ulgą dla młodych, więc zostaje 35k, które w picie w kolumnach E (Dochody ze źródeł przychodów) i F (Odliczenia od dochodów) jest opisane jako dochód. Pytam z ciekawości, bo nie rozumiem trochę dlaczego całkowity dochód, który widnieje na deklaracji PIT jest pomniejszony o tę ulgę.
  • 0
@marcpol: brakuje mi jedynie sumy zaplaconych odsetek w calym okresie kredytowania, reszta git propsuje


@kolin4: Planuję dodać taką funkcjonalność. Zwracam jednak uwagę na to, że takie obliczenia będą zawierały założenie braku zmian oprocentowania. Kredyt w programie ma stałe oprocentowanie tylko w okresie dopłat, później rata może ulec zmianie.
@marcpol: jest to gdzieś w projekcie ustawy wyszczególnione, że w przypadku budowy domu nie ma limitów metrów kwadratowych?
I co z rozpoczętymi budowami? Łapią się do programu? Liczą się jako nieruchomość?