Wpis z mikrobloga

Pa jaki mam temat

Czytam o tym kredycie 0% i tam jest napisane że banki będą do analizy brały dochód za 2023r (czyli pewnie z pitu)

A jak sie zalogowałem na tą stronę z PITem to zobaczyłem że ja mam w sumie w #!$%@? niski DOCHÓD, bo mam większość przychodów zwolnioną z podatku tym limitem dla młodych poniżej 26rż xD

No i zacząłem sie zastanawiać czy bank mnie teraz potraktuje jakbym zarabiał 5k netto miesięcznie, to może dostanę jednak ten kredyt i to z dopłatami sowitymi

Co myślicie mireczki?

#nieruchomosci #kredyt0procent #mieszkanienastart

  • 12
  • Odpowiedz
A jak sie zalogowałem na tą stronę z PITem to zobaczyłem że ja mam w sumie w #!$%@? niski DOCHÓD, bo mam większość przychodów zwolnioną z podatku


yyy tso? Jak jesteś zwolniony to masz większy dochód, tak?
  • Odpowiedz
  • 0
@julian351:
Z tego co widzę po zalogowaniu na stronie epit.podatki.gov.pl

Dochód (to co zarobiłem - 85528zł)

Ulgi i odliczenia
Ulga na dzieci: 0,00 zł
Przychody zwolnione podatnika: 85 528,00 zł
Ulga dla młodych: Zastosowana (podatnik)
Składki społeczne: XXXXXXX zł

Czyli efektywnie mam zaniżony dochód o zarobki z kwoty zwolnienia dla młodych
  • Odpowiedz
Czytam o tym kredycie 0% i tam jest napisane że banki będą do analizy brały dochód za 2023r (czyli pewnie z pitu)


@Kolczaneiro: Występują tutaj dwa pojęcia dochodu. Pierwsze to kryterium dochodowe, które ma wpływ na dopłaty. W tym miejscu będą brane dane z roku poprzedniego. Drugie to dochód brany pod uwagę do analizy zdolności kredytowej, ten zależy od konkretnego banku i w przypadku umów zlecenie jest to najczęściej 6 -12
  • Odpowiedz
@marcpol no tak, ale czy dobrze rozumiem że zdolność bym miał liczoną od tego co faktycznie zarabiam, a dochód na potrzeby dopłat tylko ten co w PIT wykażę?


@Kolczaneiro: Tak, wszystko wskazuje na to, że tak właśnie będzie to wyglądało.
  • Odpowiedz
no to super, zapowiada się na to że dopłaty mi wpadną jak wezmę kredyt w 2024r ()


@Kolczaneiro: Nic z tego

Art. 3. - [Definicje] - Świadczenia rodzinne.
Ilekroć w ustawie jest mowa o: 1) dochodzie - oznacza to, po odliczeniu kwot alimentów świadczonych na rzecz innych osób:
[..]

przychody wolne od podatku dochodowego na podstawie art. 21 ust. 1 pkt 148 ustawy
  • Odpowiedz