Wpis z mikrobloga

CzeΕ›Δ‡ πŸ’ΌπŸ’° ChciaΕ‚bym zaczΔ…Δ‡ przygodΔ™ z inwestowaniem i zastanawiam siΔ™, jak najbezpieczniej zaczΔ…Δ‡ kupowaΔ‡ akcje, zwΕ‚aszcza interesuje mnie Microsoft ktΓ³rego wartoΕ›Δ‡ roΕ›nie nieprzerwanie od 5 lat (dane z google na dziΕ› dzieΕ„: +305,33 (252,44%) za ostatnie 5 lat). KtoΕ› ma doΕ›wiadczenie w tej dziedzinie i mΓ³gΕ‚by podzieliΔ‡ siΔ™ radΔ…? DziΔ™ki z gΓ³ry za pomoc! πŸš€ #inwestowanie #akcje #microsoft #gielda #finanse #inwestor #poradnik #akcje #rynek #analiza #strategia #doradztwo
  • 6
  • Odpowiedz
@kxyw33: w XTB masz konto demo ważne 30 dni. Proponuję założyć żeby poznać chociażby interfejs i nauczyć się podstaw składania zleceń. W pełnej wersji w XTB nie bierze prowizji do 100 tys. euro miesięcznego obrotu. Do handlu na akcjach z USA polecam założyć konto dolarowe (masz 3 rodzaje kont: w PLN, w USD i w EUR) i stamtąd kupować amerykańskie akcje.
  • Odpowiedz
  • 0
@banzi @Talarsson @m-mmmm_marysia
DziΔ™kujΔ™ bardzo za wszystkie odpowiedzi (hearteyes) 

1. Czy ktoś wie czy przebywając w USA legalnie, na wizie zezwalającej na pracę (tylko w obrębie mojej firmy) można założyć konto u amerykańskich brokerów i legalnie inwestować na giełdzie i zarabiać?

2. Ktoś wie jak wygląda później rozliczanie z IRS lub polskim urzędem skarbowym, chodzi mi o to czy trzeba rozliczać się w dwóch krajach jednocześnie?

3. Jaka opcja (ze wszystkich moΕΌliwych)
  • Odpowiedz
@kxyw33: XTB. JeΕ›li jesteΕ› fanem ryzyka to gieΕ‚da amerykaΕ„ska ale lepiej sobie zaΕ‚Γ³ΕΌ konto z dolarami przy okazji bo XTB nieΕΊle tnie na przewalutowaniu, a przy koncie z dolarami pΕ‚acisz 2 dolary za przewalutowanie.
JeΕ›li lubisz kompletnΔ… patologie, losowoΕ›Δ‡, rzuty kostkΔ… i nieprzewidywalnoΕ›Δ‡ oraz jesteΕ› fanem tak upoΕ›ledzonego tworu jak nasza piΕ‚karska ekstraklasa to kupuj akcje polskich spΓ³Ε‚ek ( Ν‘Β° ΝœΚ– Ν‘Β°)
Nigdy nie #!$%@? siΔ™ w
  • Odpowiedz
  • 0