Wpis z mikrobloga

@angelofdeath007: byłem ostatnio, wykryła mi dziurę, zrobiła na bieżąco. Zapytałem jeszcze czy coś znalazła. Ze nie zapłaciłem 200 zł( chodzę prywatnie do mojej dentystki od wielu lat) Chodze co pół roku na kontrolę. Dla mnie to normalne. Ale jak ktoś zaniedbał kontrole, mycie, higienę, #!$%@?ł słodycze i zwlekał kilka lat to ma problem i tyle;)
@Manfakk: A bo to jest takie myślenie, jak zacznę pracować to zrobię wszystko, później jak dostanę się do lepszej pracy, a na końcu jest miganie się bo wiecznie czasu nie ma. I człowiek ląduje u dentysty w wieku dwudziestu paru lat a koszty leczenia przerażają.

Jeszcze pół biedy jak ktoś dbał o zęby od dziecka, ale jeżeli rodzice olewają temat to można być szczerbatym przed osiemnastką ¯\(ツ)/¯
Dla mnie to normalne. Ale jak ktoś zaniedbał kontrole, mycie, higienę, #!$%@?ł słodycze i zwlekał kilka lat to ma problem i tyle;)


@Bigboss64: No tak się fajnie mówi jak nie pojawia się poboczny problem który nie wynika z takich zaniedbań jak opisujesz, a np 8 która rozpierdziela ci pół jamy ustnej bo sobie rośnie od dupy strony, albo ząb który nie powinien istnieć a i tak ci wyrósł, a jak ci
@nairoht: nie zgadzam się, jak chodzisz na kontrole to wszystko dentysta moze ci powiedzieć o twoich zębach i co można zrobić i jaki jest koszt. Nawet mozesz to wykonać wszystko w dłuższym okresie czasu. Na tym polega leczenie. Nic nie dzieje się bez przyczyny. Chyba ze dostaniesz w zęby i stracisz wszystkie to wtedy masz problem i kosztyXD
@Bigboss64: ale o czym ty piszesz, no chodzisz na kontrole a na którejś lekarz ci mówi no panie bigboss widać tu na rtg że będzie problem i trzeba będzie założyć aparaty co robi koszt leczenia w granicach ~10 tys przy zwykłych aparatach w tym połowę z tego musisz mieć praktycznie od razu, a przed takim leczeniem zrobić masę innych rzeczy - to samo z 8 jak ci rośnie krzywo to też
@nairoht no ja mam tak spaczony łeb na dentystów, że nawet do znieczulenia muszę mieć dziąsło posmarowane tym czymś znieczulającym, żeby nawet nie czuć jak igłę wbija, bo inaczej to bym mu z fotela spierdzielil, albo dostałby kopa odruchowo ( ͡° ʖ̯ ͡°)