Wpis z mikrobloga

Jak proste jest rozumowanie wykopków. Przypomina to wiejskiego chłopa, dla którego jak coś jest ciemne, to czarne, a jak jasne, to w 100 % białe. Tok rozumowania, że Bosak jest za polexitem, biedą i szariatem katolickim, gdzie ludzie żrą gruz i się modlą na ulicach, to jest mniej więcej ten sam poziom, co wiejski chłop co zobaczy Araba na wakacjach i powie, że pewnie ma 5 żon, które bije i trzyma w lochach xD

Właśnie tak jest, wykopki. Bosak jest głupi i on nie zdaje sobie sprawy absolutnie z żadnych skutków jakichkolwiek decyzji, a wykopek jest mądry i wie wszystko. Dlatego Bosak jest wicemarszałkiem, a wykopek wali konia do anime po pracy w korpo xDD

Tak, oczywiście byłoby tak, że Bosak hipotetycznie w momencie przejęcia władzy wyszedłby z UE, NATO i postawił wielki mur dookoła kraju i wysłał wojsko na zachód na wyprawę krzyżową :v

Jedyne co w sprawie UE powiedział Bosak, to po prostu się sprzeciwił wobec pogłębiającej się federalizacji i te poglądy były zupełnie naturalne wśród zachodnich polityków w XX wieku.

#kanalzero #konfederacja #4konserwy #polityka
  • 14
@Kopyto96: Nie wiem co mówił Bosak, bo nie oglądałem, ale rozmowy o wyjściu z Unii są dość naturalne. Jest przeregulowana i gospodarki na tym tracą, Europa znaczy coraz mniej na świecie i jest mniej konkurencyjna względem USA i Azji. Co do pierwotnego założenia - Unia jest Polsce i Europie potrzebna, ale od tego założenia dawno odeszła. Jeśli nic się nie zmieni, to jesteśmy bliżej niż końca Unii i trzeba tworzyć alternatywy,
Europa znaczy coraz mniej na świecie i jest mniej konkurencyjna względem USA i Azji. Co do pierwotnego założenia - Unia jest Polsce i Europie potrzebna, ale od tego założenia dawno odeszła. Jeśli nic się nie zmieni, to jesteśmy bliżej niż końca Unii i trzeba tworzyć alternatywy, żeby nie zostać z ręką w nocniku. Za parę lat rozmowy nie będą CZY wyjść z Unii, ale KIEDY. to zrobić i w jaki sposób.


@
@Kopyto96: Przypomnij jak Wielka Brytania wyszła z Unii: bo jakiś Bosak doszedł do władzy czy może dlatego, że sprawni ludzie pokroju Bosaka nakręcili tak społeczeństwo, że potem w referendum sami się wyprowadzili.
  • 0
@AustinTarrou: I koniec końców pewnie za X lat wyjdą na tym na plus, kiedy w Unii zacznie się pogłębiać centralizacja włądzy w Brukseli i zwiększanie regulacji. Takie decyzje zawsze wiązą się ze pozytywnymi lub negatywnymi skutkami długoterminowymi. To, że świeżo po Brexicie przyszedł niewielki kryzys lub jakieś załamanie, nie ma żadnego znaczenia, ponieważ finalny efekt tej decyzji będzie widoczny dopiero dla następnych pokoleń. I widząc to co dzieje się z obecną
@Kopyto96: Nie, temat był taki, że śmiałeś się z naiwnego myślenia ludzi, że jak Bosak dojdzie do władzy to bez względu na konsekwencje i okoliczności otworzy procedurę wyjścia z Unii. Tymczasem on wcale tego nie musi robić, bo jak już dobrze nakręci społeczeństwo to Polacy sami sobie wyjdą i efekt będzie ten sam. Swoją drogą to jest w pewnym sensie głupota, bo on wspomaga procesy, które doprowadzą do tego, że potem
@Kopyto96: No okay, ale ja tutaj nawet nie dyskutowałem o tym, czy Brexit był zły czy dobry. Rozumiem, że to po prostu taka ciekawostka dla mnie od Ciebie w ramach podziękowania, że wyprowadziłem Cię z błędu co do obaw o wyjście z Unii dzięki Bosakowi.