Wpis z mikrobloga

Mam problem..kupiłam auto (wczoraj), alfa romeo Mito 1.4. Auto obejrzałam wydawało mi się całkiem dokładnie.. Mechanicznie wydawało się w porządku. Po podpisaniu umowy przejechaniu kilku metrów zapalił się check. Postanowiłam jechać do domu rano odwiedzić mechanika. Prawdopodobnie wywalił się moduł multiair (bardzo wysoki koszt naprawy) Ewidentnie sprzedawca ukrył wadę i podczas ogladania auta oraz jazdy technicznej usuwał błędy telefonem. Czy mogę podjąć jakieś kroki prawne, ze kupiłam samochód z wada ukryta i domagać się zwrotu pieniędzy? Jestem załamana, to miał być mój pierwszy samochód ()
#porada #prawokonsumenckie #motoryzacja #alfaromeo #kciochpyta
  • 49
  • Odpowiedz
@Natalia-_-: masz takie prawo, ale życzę powodzenia w udowadnianiu na drodze sądowej. Wymienisz multiair, to będziesz miała spokój.

Poza tym, grzej do mechanika i sprawdź czy to na pewno moduł. Oczywiście kupiłaś 14-15 letnie auto bez żadnej faktury, że moduł był wymieniany w przeszłości?
  • Odpowiedz
@Natalia-_-: ale odczytałaś błędy? Szczerze wątpię, aby moduł zaczął nagle świrować i nie da się tego zamaskować na 15 minut jazdy próbnej.

Zajrzyj na grupę i zapytaj ludzi. Najlepiej wrzuć zdjęcie błędów, które wyrzucił komputer.
kimunyest95 - @Natalia-_-: ale odczytałaś błędy? Szczerze wątpię, aby moduł zaczął na...

źródło: IMG_2136

Pobierz
  • Odpowiedz
@lexico Sprzedający uchyla się od rozmów ze mną nie odbiera telefonu zapadł się pod ziemie xD myśle ze wie co mi sprzedał. Pójdę do prawnika, ale chciałam się zorientować i trochę pocieszyc albo już całkiem stracić nadzieje :( jestem już tak zestresowana
  • Odpowiedz
@Natalia-_-: wersja niskokosztowa, która może pomóc, to płukanka silnika i olej 0w30 z tego co widziałem na szybko. Nie będę za ciebie robił zadania domowego, na grupie znajdziesz kupe informacji po wpisaniu P1062.
  • Odpowiedz
@Natalia-_-: nie panikuj, jak auto jest w dobrym stanie, to warto ten moduł zrobić i śmigać. Jak pisze, spróbuj od płukanki i wymiany oleju na rekomendowany. Wypada też wymienić filtr MA - to jest próba za kilka stówek. Jak nie pomoże, to do qvstore i zamawiaj od Kamila moduł.

Jaki auto ma przebieg?
  • Odpowiedz
Czy mogę podjąć jakieś kroki prawne, ze kupiłam samochód z wada ukryta i domagać się zwrotu pieniędzy?


@Natalia-_-: tak, ale udowodnienie tego może być trudne. Pomocy bym szukał u jakiegoś prawnika i rzeczoznawcy samochodowego, a na portal ze śmiesznymi papieżami chyba tacy nie zaglądają. Jeśli w umowie kupna-sprzedaży jest klauzula, że "stan techniczny jest znany kupującemu", wówczas należy udowodnić podstępne zatajenie wady istniejącej w momencie sprzedaży (art. 558 k.c.).
  • Odpowiedz
@kimunyest95 115 tysięcy.. ogólnie to mój pierwszy samochód i taki zakup wiec jestem mega zestresowana.. () oleje i filtry już dzisiaj wymieniłam wiec nie pomogło odrazu mówię xD
  • Odpowiedz