Wpis z mikrobloga

Mam problem..kupiłam auto (wczoraj), alfa romeo Mito 1.4. Auto obejrzałam wydawało mi się całkiem dokładnie.. Mechanicznie wydawało się w porządku. Po podpisaniu umowy przejechaniu kilku metrów zapalił się check. Postanowiłam jechać do domu rano odwiedzić mechanika. Prawdopodobnie wywalił się moduł multiair (bardzo wysoki koszt naprawy) Ewidentnie sprzedawca ukrył wadę i podczas ogladania auta oraz jazdy technicznej usuwał błędy telefonem. Czy mogę podjąć jakieś kroki prawne, ze kupiłam samochód z wada ukryta i domagać się zwrotu pieniędzy? Jestem załamana, to miał być mój pierwszy samochód ()
#porada #prawokonsumenckie #motoryzacja #alfaromeo #kciochpyta
  • 48
@Natalia-_-: życie by było za nudne beż problemów ¯\(ツ)/¯
Głowa w górę! Diagnoza od mechanika na papierze (nie na gębe) KontK z prawnikiem, żebyście napisali pismo do gościa z potwierdzeniem odbioru.
Ale przygotuj się raczej na naprawę modułu. Ze względu na to, że to częsty temat z systemem MultiAir.
I koszt z tego co mi pamięć mówi, to na pewno mniejszy niż 7k. W ASO chyb 5-6 krzyczeli za nowy moduł,
@Natalia-_-: w sumie jak wymienisz moduł to już auto powinno być bezawaryjne. Sprawa cywilna a przy okazji wymień moduł ale z jakimiś papierami nie u mechanika na czarno bo musisz mieć podkładki. Najlepiej zbierz hajs na aso. Jest duża szansa jak szybko zadzialasz bo potem ten multiair sam sobie może siąść jako zyzycie a nie wada utajona bo po prostu się psuje jak wszystko