Wpis z mikrobloga

✨️ Obserwuj #mirkoanonim
Co można powiedzieć na rozmowie o pracę żeby nie było krindżówy, gdy padnie pytanie o swoje wady?

Jak rok temu padło takie pytanie na rozmowie to powiedziałem, że słabo dogaduję się z ludźmi (przecież nie powiem, że jestem spierdonem z wykopu). Pracę dostałem, ale do tej pory nie wiem jak można dobrze odpowiedzieć na to pytanie.

#pracbaza #rozmowakwalifikacyjna



· Akcje: Odpowiedz anonimowo · Więcej szczegółów
· Zaakceptował: RamtamtamSi
· Autor wpisu pozostał anonimowy dzięki Mirko Anonim

  • 12
@mirko_anonim: odpowiadasz, że masz wady, które są Twoją prywatną sprawą i które w żaden sposób nie wpływają na Twoją pracę i wolisz się skupić na zaletach i poznaniu obowiązków na stanowisku, o które się starasz. Tylko musisz to ładnie ubrać w słowa, żeby nie wyszło z tego burackie "nie wasza sprawa".
@mirko_anonim: Ja mówię coś co widać na pierwszy rzut oka żeby było jasne, że nie zmyślam i jestem świadoma jak wypadam (jestem nieśmiała, introwertyczna), a potem dodaję czemu to jednak nie jest problem (ale potrafię dogadać się w grupie, nie boję się merytorycznych konfliktów etc).

Oni i tak lecą po skrypcie i dopóki nie powiesz czegoś totalne od czapy i niepokojącego (jestem skrajnie leniwy i okradam pracodawców xd) to nie zwrócą
@mirko_anonim:
- Dużo mówię, ale to może być zaletą, bo trzeba rozmawiać z ludźmi, żeby dobrze się funkcjonowało w zespole.
- Mało mówię, ale to może być zaletą, bo całą swoją uwagę poświęcę na wykonanie powierzonego mi zadania.
@mirko_anonim: masz przekształcić wade w zaletę. Na przykład: czasem brak mi pewności siebie i wytrwałości, ale pracuję nad tym. Dokształcam się żeby czuc sie pewnie i zawsze staram się kończyć projekty personalne.
jakie kompetencje zawodowe ma sprawdzić to pytanie?


@epicentrum_chaosu: no jeżeli Ci powie

Moją wadą jest to że jestem perfekcjonistą,


@robertx: to już widzisz jaki typ to jest. Ja bym nigdy nie chciał pracować z perfekcjonistą, bo to wrzód na dupie. Umniejszając sensu takim pytaniom ośmieszasz się i wychodzisz na osobę kompletnie nieporadna towarzysko. Jakbys w życiu nigdy nie próbował się skutecznie dowiedzieć czegoś o charakterze innych, nie potrafił poznać na