Wpis z mikrobloga

@Rustyyyy: Masz porównanie ilości błędów bezpieczeństwa w takim Windowsie vs np. ubuntu? Czy po prostu siejesz jakieś niesprawdzone tezy. No chyba, że naprawdę Windows jest taki słaby, tego akurat nie wiem bo nie używam od 10 lat.
  • 0
@BreathDeath: Blad typu KDE lub Gnome ma jakis bug (srodowsiko graficzne kolorowa ikonka sie nie chce zaladowac), to chyba nie to samo co kolejny sposob na wlamanie sie na czyis komputer.
Jak MacOS czy dowolny Linux ma cos podobnego, to masz dziesiatki newsow na ten temat, gdzie jak Windows po raz kolejny ma blad jak ten na fimie, to kazdy ma to gdzies, bo to norma.
@Rustyyyy: Nadal zero konkretów. ;)

Co do newsów to zależy co czytasz. Ja akurat średnio Windows, ale na Linuksa to masz rce co chwilę, bo wynika to ze specyfiki systemu, gdzie masz gazylion niezależnych komponentów zamiast całościowego systemu dostarczanego przez jedną firmę.

Chociażby ostatnia akcja z xz jest trudna do wyobrażenia sobie na Windowsie.
  • 0
@BreathDeath: Nieprawda. Ogólnie na świecie liczby są porównywalne ze względu na serwery. Więcej jest wśród użytkowników domowych, ale nie ogólnie. Włamanie się na komputer gejmingowy jest mniej użyteczne niż włam na serwer lub jakiś Macbook pracownika korporacji.