Wpis z mikrobloga

A teraz dawaj wykres ile % ludzi przystąpiło, bo 70% ze zdawalnoscią 80% to lepiej niz 40% ze zdawalnoscia 82% xD
Nie wspominajac ze uklady typu "masz 2 z maty na koniec przy ocenach 1,1,1,1,1,2,2,2,1,1,1 ale za to nie przystepujesz do matury" to nadal norma, a przecieki maturalne na wschodzie to wciąz coroczna tradycja ( ͡º ͜ʖ͡º)
  • Odpowiedz
@3x32: 1. Mapka na podstawie danych z dupy
2. Na zachodzie Polski duża część ludzi wyjeżdża w celach zarobkowych na zachód. Sama mieszkam przy granicy zachodniej i tutaj mało kto myśli o studiach, skoro bez papierka, parę kilometrów dalej mają 3 razy, takie pieniądze co z papierkiem
  • Odpowiedz
  • 0
@3x32 na wschodzie mają motywację żeby jak najlepiej zdać maturę, żeby mogli uciec na zachód, zachodnie województwa mają lepszą sytuację materialną i to aż tak bardzo ich nie motywuję.
  • Odpowiedz
@3x32: jestem z warmińsko-mazurskiego. Z mojej mieściny. Z oo wszyscy zdaliśmy, natomiast z LO zaocznego i większość z klas z technikum nie zdała. I tu bym szukała przyczyny niższej zdawalnosci
  • Odpowiedz
@3x32: @aarahon to nie jest chyba najnowsza mapa, ale ogólnie może wynikać z tego że wschód Polski jest (chyba) mniej zurbanizowany a na wsiach/ małych miejscowościach nadal mają wy*ebane na ściąganie, swojego czasu słyszałem że na testach gimnazjalnych na wsiach nauczyciele nawet potrafili podpowiadać i potem ci uczniowie dostawali się do najlepszych szkół średnich w miastach...
  • Odpowiedz
a od kiedy to twój nauczyciel sprawdza twoja mature?


@uwolniony_od_wiezow: nie wiem, od kiedy?

Chyba jest tak że odsyłają matury wszystkie i dopiero tam są sprawdzane przez różnych nauczycieli. Ale nie wiedzą czuje sprawdzają.


@uwolniony_od_wiezow: No okej ale co to ma do rzeczy? Matury sprawdzają okręgowe komisje egzaminacyjne i z tego co słyszałem są to województwa sąsiednie a nie przydzielone losowo.
  • Odpowiedz