Wpis z mikrobloga

Im dalej w las, tym straszenie wyjściem z UE jest co raz bardziej komiczne. Tkwimy w związku, który już dawno zatracił swoje wartości. Nie chodzi już w ogóle o integrację europejską i współpracę między krajami, braterstwo narodów, a jedynie o jak największą centralizację władzy, dążenie do stworzenia super państwa i złapanie wszystkich jednakowo za mordę swoimi idiotycznymi regulacjami. Za UE stoi teraz tylko globalny biznes i wąska grupa osób chorych na władzę.

Teraz unioentuzjaści się podś#!$%@?ą, że rzekomo Wielka Brytania zmaga się z problemami po Brexicie, ale to Wielka Brytania za 15-20 lat będzie się śmiać, bo oni wiedzą, że ta decyzja choć ma swoje początkowe skutki, finalnie im się opłaci z biegiem lat.

Oczywiście jestem przeciwnikiem wyjścia z Unii bez próby ratowania (reformowania) jej, ale ku temu potrzebne jest zwycięstwo sił konserwatywnych i centro-prawicowych w wyborach do Europarlamentu. Jak pokazuje przykład wieloletnich europosłów, niektórzy mają mentalność psa i lubią żyć w takim ustroju, "o dziwo" wcześniej służyli Związkowi Radzieckiemu.

#polityka #uniaeuropejska #gospodarka #historia #4konserwy
  • 15
  • 0
@PfefferWerfer: Widzę tyle, że kompletnie nie potrafisz czytać ze zrozumieniem i jestem zaniepokojony faktem, że tacy głupio-mądrzy ludzie mają prawo wyborcze.

Napisałem w moim wpisie wyraźnie, że dążyłbym do reformacji UE, a nie PolExitu, ale ty jak prosty chłop, może być tysiąc słów, ale on zapamięta tylko słowo kluczowe w swoim czarno-białym myśleniu i przejdzie do ofensywy.
@PfefferWerfer: Zapewniam, że opieranie się jedynie na gwarancjach od odległych mocarstw jest ogromnym błędem. Niestety Polacy niczego się nie nauczyli od drugiej połowy lat 30. ubiegłego wieku.
gruszki na wierzbie z mocarstwem zza oceanu w wersji polexitowej


@PfefferWerfer: Teraz mamy obiecane gruszki na wierzbie z mocarstwem zza oceanu w wersji polstayowej.

wolę opcję projektu federacyjnego z Niemcami


@PfefferWerfer: Ja jednak wolę opcję nieosłabiania znaczenia (i tak niezbyt wielkiego) Polski wśród innych państw.
Teraz mamy obiecane gruszki na wierzbie z mocarstwem zza oceanu w wersji polstayowej.


@vrim: Jak mamy to zmienić? Zbrojenia trwają, jesteśmy w NATO jako sojuszu wojskowym i EU jako sojuszu gospodarczym. Wiele więcej nie wykrzesamy.

Ja jednak wolę opcję nieosłabiania znaczenia (i tak niezbyt wielkiego) Polski wśród innych państw.


Bez tego nie uda się stworzyć wojskowego sojuszu w Europie bez obecności amerykańskiej, czyli alternatywy do zamorskich gruszek na wierzbie. Ale co
Jak mamy to zmienić? Zbrojenia trwają, jesteśmy w NATO jako sojuszu wojskowym i EU jako sojuszu gospodarczym. Wiele więcej nie wykrzesamy.


@PfefferWerfer: Mamy serwilistycznych rządzących, więc nie zaczniemy kierować się własną racją stanu. Polska niestety prowadzi politykę wg pryncypium pt. „przypodobać się Zachodowi". Natomiast w latach 2015-2023 usiłowaliśmy skłócić się ze wszystkimi z wyjątkiem USA (najdosadniej wyraził tę strategię jeszcze przed czasami IV RP 2.0 pan Radosław Sikorski). Polityki realnej i