Wpis z mikrobloga

#pokazpsa #spacerzpsem #pies #psy
Na zdjęciu moment w którym właśnie się dowiedział, że idziemy do babci(reakcja typu: obiecanki cacanki). To jest minimum 16km w obie strony, zależności od wybranej drogi może być 20km+), a już przeszliśmy 5km+. Jeszcze rok temu cały czas zostawał w tyle, musiałem mu robić odpoczynki podczas spacerów 10km+, jakieś obcięte butelki jako miski. sprawdzanie czy się nie zapowietrza(pies nie poci się, tylko sapie ryjem, w ten sposób reguluje temperaturę).
Teraz to on mnie popędza, podchodzi z boku i startuje jak do biegu, odchodzi z 20-30m i obraca się patrząc z politowaniem.
Dla niego spacer 20-30km to jak kółko wokół domu.

To teraz zobaczcie, ten dżentelmen to jeden z bardziej leniwych psów jakie znam. A co z psami typu Husky/Owczarki Belgijskie?/egzemplarzami innych ras które są wyjątkowo aktywne/mają ciąg do pracy?
Gdybym miał wybrać psa(nie wybierałem tego), to nie brał bym wedle wyglądu/wedle tego co byście chcieli z nim robić, bo to jak z noworocznymi postanowieniami. Najlepiej taki średnio mały pimpek rozmiaru... nie wiem, nie znam się na rasach, mniejszego niż owczarek australijski(bo mini-szczury typu jorki/ciułały to nie psy, to żywe ozdóbki do torebki z rozstrojonymi nerwami), musowo z niskim pociągiem do pracy. Najlepiej mieszańca. Normalny pies dla chłopa, by się nie nudził, a chłop się nie trudził.
RabarbarDwurolexowy - #pokazpsa #spacerzpsem #pies #psy
Na zdjęciu moment w którym wł...

źródło: IMG_20240415_131624

Pobierz
  • 4
@RabarbarDwurolexowy: kupiles psa pracujacego i sie dziwisz. obiedience training z klikerem 15 min rozlozone na 3 sesje w ciagu dnia po 5min zmeczy go bardziej niz ten spacer 20km. doloz do tego konga, spacer jeden dziennie 5km, gryzak naturalny i pies ma wszystko spelnione