Wpis z mikrobloga

#rower #szosa #gravel #canyon #canyonwykopclub
Czy mamy na sali użytkowników Canyona Grizl 6,7,8 1by AL na tagu?
Wszystkie trzy mają podobny frameset tyle że różny osprzęt. Jakby ktoś posiadał to dajcie znać jak wam się jeździ i sprawuje tą rama.

Drugie pytanie jak z zamawianiem ze strony canyona, coś ekstra muszę wiedzieć czy klikam zamawiam i jestem szczęśliwym posiadaczem nowego roweru ( ͡° ͜ʖ ͡°)

No i finalnie te magiczne ich raty Spliit. Z opisu nic nie wynika bo jest napisane że cała kwota ma być na karcie i ją blokuje ale nie pobiera całości. Czyli tylko sobie sprawdza czy są środki czy jak to działa?
  • 19
  • Odpowiedz
@TeamBaza: Mam Grizla, ale dość krótko. Porównanie mam tylko do szosy i to w dość agresywnej konfiguracji, ale rower jest moim zdaniem świetny. Komfortowy, fajnie wybiera nierówności, jakość użytych komponentów chyba bije na głowę konkurencję, o ile nie dostanie się czegoś fajnego w promocji. Do tej pory upalałem go w terenie mieszanym, gdzie pewnie MTB sprawdziłby się lepiej, ale było dobrze. Na typowym szutrze to jest złoto, na szosie brakuje prędkości,
  • Odpowiedz
  • 0
@Najmilszy_Maf1oso: który dokładnie grizla masz?
Ja szukam czegoś na jakiś las czy szutry, obecnie mam starego Roadlite’a AL7 więc pewno różnica będzie i w pozycji i w odczuciach z jazdy. Znalazłeś już może jakich innych producentów większe blaty na przód pasują?
  • Odpowiedz
@TeamBaza: 7 1by z GRX812. W kwestii zmian raczej patrzę w kontekście roku, więc tak bardzo nie wchodziłem w temat. Fajnie byłoby mieś 44T z przodu, ale raczej zostanę przy 42T z GRX. W lesie i na szutrach to jest dzik, ale niech ktoś jeszcze się wypowie, bo tak naprawdę to jest mój najdroższy rower w życiu. Na Canyona zdecydowałem się trochę z tego powodu, że ich rowery strasznie mi się
  • Odpowiedz
  • 0
@Najmilszy_Maf1oso: coś szczególnego przeważyło że nie wziąłeś wyższej opcji z GRX820 najnowszym? Czy budżety tylko? Ja jestem 107kg wielkim szczurzyskiem więc nawet w ofroad nie biorę pod uwagę karbonu ( ͡° ͜ʖ ͡°) Halo daj reflink kierowniku złoty ( ͜͡ʖ ͡€)
  • Odpowiedz
  • 0
@Vegetable_Broccoli_2: ja do szosy kupowałem STONE 110x4bcd ale widzę że w grx 820 jakoś dziwne żłobienia są na korbie na pierwszy rzut oka, coś ala magiczne zakrzywienia na korbie 105 R7000, które ograniczają uniwersalność blatów. To nowy GRX820 to odpowiednik DA? ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@TeamBaza tylko złóż go proszę w dobrym serwisie unikniesz wczesnego zawodu i usterek. Mam Canyon Service autoryzowany znam temat jak nikt inny.
Jak masz blisko to zapraszam do Veloport.pl do Gdyni
  • Odpowiedz
  • 0
@SkwarSki: ja Centralna plaskopolska ( ͡° ͜ʖ ͡°) Samodzielne go złożenie zgodnie z instrukcją to jakiś rocketscience jak wcześniej sam robiłem różne rzeczy przy rowerze? Jak patrzę filmik trzeba przykręcić kierownicę do mostka i widelca, siodełko i koła to cudów przy tym chyba nie ma. Co ludzie robili nie tak że takie proste czynności zawalali?
  • Odpowiedz
@TeamBaza mam 8 1by z poprzedniego roku, 812, ale jeszcze wtedy dawali sztycę vcls 2.0, siodełko fizika i koła spline. I może coś tam jeszcze innego.
ja jestem zachwycony tym rowerem, do mojej rekreacyjnej jazdy to git maszyna. lasy, szutry, polne drogi, morda nie przestaje się cieszyć i kwadraty same wpadają :-)
  • Odpowiedz
@TeamBaza mam 8 1by na 822. Rower jest super, jestem bardzo zadowolony. Jedyne co wymieniłem to siodełko, bo fabryczne Selle Italia Model X powodowało u mnie klastrowy ból dupy. ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Montaż jest prosty, a niezbędne narzędzia w zestawie. Niektórzy montując kierownicę potrafili gdzieś zawinąć przewody dookoła główki ramy, ale jak składasz z instrukcją / filmem to ciężko coś źle zrobić.

Co do zakupu to zaskoczyło
  • Odpowiedz