Wpis z mikrobloga

Próbowałem nauczyć się grać w szachy, gram od 3 tygodni. I stwierdzam że odpuszczam temat, mam 30 lat. Głowa już nie ta :D a gra strasznie działa mi na psychę, myślę, jestem na + w materiale, i po chwili jakaś podstawka i przegrana. Ryje mi ta gra głowę a nie ma co się denerwować i psuć sobie nerwów :D #szachy
  • 9
  • Odpowiedz
@Lynch9: Na tym polega gra w szachy. Po 3 tygodniach chciałeś jakiś tytul zrobić? Ludzie całe życie czasem grają i pewnego poziomu nie osiągają. Jak masz 30lat to graj dla fanu, oglądaj analizuj, ranking z pewnością podskoczy. Nie nastawiaj się, że osiągniesz nie wiadomo jaki sufit. Wystarczy byś był odrobinę lepszy od siebie z dnia poprzedniego. Powodzonka w szachowej przygodzie.
  • Odpowiedz
@Lynch9:
Początki szachów są ciężkie, jeśli zaczyna się w wieku 30 lat. Dzieci uczą się w atmosferze zabawy, nie przejmują się czy wygrają, ty nakładasz na siebie presję. Do tego przegrane uderzają w nasze ego, zaczynamy się zastanawiać, czy nasze możliwości intelektualne nie są inne, niż sobie wyobrażaliśmy. Trzeba się tego wyzbyć, żeby cieszyć się grą. Umiejętność grania w szachy to bardzo specyficzna umiejętność, wszelkie twoje dotychczasowe doświadczenia w innych dziedzinach
  • Odpowiedz
@Lynch9: Ja najpierw po podstawkach łapałem nerwy jak nie wiem, teraz po prostu jak widzę, że przewaga przeciwnika spora poddaję partię (chociaż na moim poziomie można grać i liczyć choćby na pata w końcówce (co nie raz się zdarzyło) szczególnie, że gram blitze, bo na rapidy nie mam czasu :D), staram się zapamiętać co za babola zrobiłem i gram kolejną. I tak stoję w rankingu, raz lepiej, raz gorzej - świetnie
  • Odpowiedz
@Lynch9: Pisałem Ci ziomek kilka tygodniu temu, to jest strasznie toksyczna gra. Tak naprawdę niewiele to wnosi pozytywnego do życia. I jak nie zacząłeś w to grać jako dziecko to nigdy do żadnego poziomu w tym nie dojdziesz. Jak będziesz trenował to dzień i noc to po 10 latach może wbijesz 2 kategorię czyli to co Twoi rówieśnicy zrobili mając 12 -15 lvl.

Zostaw tę grę i graj w coś normalnego.
  • Odpowiedz
  • 0
@sokool: Kumplu miałeś stu procentową rację. Nic nigdy nie siadło mi na banie tak jak ta gra a grałem w wiele różnych gier. Tak mnie frustruje i wprowadza w zły nastrój że to szok.
  • Odpowiedz