Wpis z mikrobloga

Opozycja gruzińska i UE mocno protestują przeciwko wprowadzanemu prawu, które każe rejestrować każde organizacje, których fundusze w ponad 20% pochodzą z zagranicy. Opór jest wyjątkowo silny. Może mi ktoś wytłumaczyć co w tym złego? Zwyczajna jawność finansowania - dla mnie normalna sprawa.

I u nas by się przydało - od razu by się okazało kto kim steruje (czyli pewnie głównie niemiaszki sponsorujące wszystkie około-platformerskie fundacje i organizacje)

#polityka #europa #kiciochpyta #geopolityka #rosja #ukraina #gruzja
KoniecTegoDobrego - Opozycja gruzińska i UE mocno protestują przeciwko wprowadzanemu ...

źródło: aPAwX5G_460svvp9

Pobierz
  • 18
  • Odpowiedz
@KoniecTegoDobrego: kremlowskie kiepy i pachoły w każdym kraju mają taką samą agende, europa to zło i lewactwo, tylko u nas w konserwatywnym mirze budiet wam charoszo.

AfD, konfa, gruzja - wszędzie ta sama melodia.
Szkoda że fajnokremlaki nie mają swojej partii na Grenlandii, chętnie bym zobaczył tamtejszą wersje grzegorza brąza.
  • Odpowiedz
@thorgoth: Spodziewałem się takiej odpowiedzi, ale nie ma w niej żadnych konkretów a czysta unijna propaganda - śmierdzą ci euraski to idź po ruble. Halo Halo! Przypominam że poza Moskwą i UE też jest życie!

A wracając do konkretów - co jest złego w jawności? Chociaż jeden solidny punkt.

Pytanie jest poważne, więc zawołam @Watchdog_Polska
  • Odpowiedz
Przypominam że poza Moskwą i UE też jest życie!

@KoniecTegoDobrego: żaden europejski kraj z dawnego układu warszawskiego nie jest "poza Moskwą i UE" bo nie może być, tu wybór jest zerojedynkowy ze względu na agresje kacapów.

A gruzińska ustawa kagańcowa jest zła, bo jest wzorowana 1 do 1 na identycznej ustawie rosyjskiej.

Co do jawności finansowania to jestem za. Nie wiem który kraj finansuje takiego grzegorza brąza ale się domyślam.
  • Odpowiedz
@thorgoth: fajnopolacki kiep każdą krytykę UE uznaje za rusofilię czy agenturalność. Zrób fikołka w obronie np. zakazu rejestracji aut spalinowych po 2035r.
  • Odpowiedz
A gruzińska ustawa kagańcowa jest zła, bo jest wzorowana 1 do 1 na identycznej ustawie rosyjskiej.


@thorgoth: Ale coś nie może być złe tylko dlatego, że moskale tak robią. Oni też, nie wiem, lubią jajecznicą na boczku - to mamy przestać ją jeść? Coś jest złe, bo prowadzi do opłakanych skutków, a nie wiem jak jawność może prowadzić do opłakanych skutków.

Co do jawności finansowania to jestem za. Nie wiem który
  • Odpowiedz
@Kamalek: fajnokremlacki kiepie jeżeli nie rozumiesz dlaczego dekarbonizacja jest potrzebna to już pewnie nie zrozumiesz ale zawsze możesz wyjechać do matuszki - tam ci żaden zielony ład czy lgbt nie grożą a ludzie na konfiarskim poziomie są większością w społeczeństwie
  • Odpowiedz
@KoniecTegoDobrego: jeżeli to wejdzie, to zdążą utworzyć różne firmy, spółki, stowarzyszenia które mają 15-20% udziału zagranicznego i następnie uzyskany kapitał kumulują jako organizacje krajowe w podmiocie działającym w obcym interesie...
  • Odpowiedz
@KoniecTegoDobrego: Z tego co o tym czytałem pare dni temu rozchodzi się głównie o to, że prawo to nakłada kontrolę na media, a to kłuci się z unijnymi przpisami. Gruzja mocno stara się o dołączenie do UE. Od dłuższego czasu partia której przedstawiciel dostał na gifie gonga jest oskarżana o próby zahamowania dołączenia Gruzji do UE. Podejrzewa się, że to jest kolejna próba spowolnienia tego procesu.

Then again, nie zagłębiałem się
  • Odpowiedz
@KoniecTegoDobrego ja bym uważał, bo jeszcze by wyszło kto sponsoruje propisowskie organizacje. Nie mówiąc już o Konfederacji.

Ogólnie teraz może być ciekawie bo skończył się przymus płacenia Kaczyńskiemu za stołki w spółkach skarbu państwa
  • Odpowiedz
kremlowskie kiepy i pachoły w każdym kraju mają taką samą agende, europa to zło i lewactwo, tylko u nas w konserwatywnym mirze budiet wam charoszo.


AfD, konfa, gruzja - wszędzie ta sama melodia.

Szkoda że fajnokremlaki nie mają swojej partii na Grenlandii, chętnie bym zobaczył tamtejszą wersje grzegorza brąza.


@thorgoth: i tyle masz do powiedzenia.
  • Odpowiedz