Wpis z mikrobloga

Dokładnie tak samo jak "minister", więc nie wiem, czym się tu podniecać, a beka to raczej z konserw z gwoździem w mózgu, którzy się tym podniecają XD

https://en.wiktionary.org/wiki/minister#Etymology_5

attendant, servant, slave, waiter (posługacz/sługa, niewolnik, kelner/cześnik)


Nazwa pochodząca od "Minus" z przyrostkiem tworzącym komparatywy, czyli dosłownie mniej więcej "pomniejszy'.

Przeciwstawiany "magistrowi", podobno zwłaszcza jako mniej ważny urzędnik publiczny, kiedy magister był tym ważniejszym.
  • Odpowiedz
  • 2
@Wszebor to jeszcze idąc tym tokiem obrońco nowoczesności powiedz ze również spaerka , pilotka , czy wójtowa to poprawne formy bo dla mnie to wojskowa łopata składana, czapka pilota i zona wójta... a to dokładnie ta sama ślepa droga
  • Odpowiedz
@sEB-q: Ale wiesz że "marynarka" to zarówno ogół floty jakiegoś państwa czy innego podmiotu, jak i taka kurtka ładna? I nie ma z tym większego problemu? ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Jeśli aż tak przeszkadza komuś identyczność form, to można innymi przyrostkami tworzyć inne słowa od "wójt" czy "saper".

Serio, czy ktoś jest zdolny wytłumaczyć logicznie, w czym mu przeszkadza polskie słowotwórstwo? ?I ślepa droga do czego?

Nawet
Wszebor - @sEB-q: Ale wiesz że "marynarka" to zarówno ogół floty jakiegoś państwa czy...

źródło: DSC_0278

Pobierz
  • Odpowiedz
@BezDobry: Co do bólu dupy lewicy - słowo 'ministra' wprowadziła o ile dobrze pamiętam minister Mucha z PO. Nie z lewicy.
Niemniej taki neo-feminatyw jest z dupy. 'Ministerka' brzmi bardziej intuicyjnie
  • Odpowiedz
Dokładnie tak samo jak "minister", więc nie wiem, czym się tu podniecać, a beka to raczej z konserw z gwoździem w mózgu, którzy się tym podniecają XD


@Wszebor: To są debile. Nie ogarniają, że to normalna łacińska odmiana.
Ciekawe jak by się zesrali gdyby sobie uświadomili, że np. po włosku chłopak to ragazzo a dziewczyna ragazza.
  • Odpowiedz
@BezDobry: lewica w rządzie to cena którą jestem gotowy płacić za odsunięcie pisu od koryta, ale wolałbym ludzi od Zandberga niż półmózgów od Żukowskiej i Biedronia.
  • Odpowiedz