Wpis z mikrobloga

Tusk już kiedyś płynął pod polityczny prąd i zrównał wiek emerytalny, odbiło mu się to czkawką. Dziś walczycie o porzucenie pomysłu na kredyt 0%, a 35% społeczeństwa nadal popiera tanich populistów. Na jego miejscu sam bym miał wielką zagwozdkę, bo dbanie o długoterminowy dobrobyt państwa i obywateli w tym kraju kompletnie nie popłaca.

#polityka #sejm #nieruchomosci #polska
  • 17
@onomatopejusz: dokładnie też tak będzie jak zrezygnuje, odpali się pisowska machina z krzykiem i jazgotem, że niemiecki agent znowu odebrał Polakom. A dobry PiS by dał, bo łoni hojni, bo dobro Polaka im na sercu. Cały bój polityczny toczy się o labilny elektorat. W tym kraju nie ma miejsca na zdroworozsądkową politykę. Nażreć się, zapchać się, a co będzie jutro, to kto by tom mioł się martwić chopie.
Won onuco, 60 kopiejek za wpis już dostałeś? ( ͡°( ͡° ͜ʖ( ͡° ͜ʖ ͡°)ʖ ͡°) ͡°)


@onomatopejusz: jakiś merytoryczny argument na poparcie tej tezy? Czy może ot tak rzucamy oskarżenia, bo zleceniodawca i tak za to płaci?

Głosowałem na Tuska, ale nie jestem wyznawcą jak takie osobniki jak ty, miał swoją szansę


@onomatopejusz: ledwo 5
Tusk już kiedyś płynął pod polityczny prąd i zrównał wiek emerytalny, odbiło mu się to czkawką. Dziś walczycie o porzucenie pomysłu na kredyt 0%, a 35% społeczeństwa nadal popiera tanich populistów. Na jego miejscu sam bym miał wielką zagwozdkę, bo dbanie o długoterminowy dobrobyt państwa i obywateli w tym kraju kompletnie nie popłaca.


@smutny_przerebel: tyle że nawet na krótką metę ten kredyt może nie dać mu żadnych korzyści bo ludzie #!$%@?
@jan-kowalski-nieudany-eksperyment: ale nieruchmości to coś więcej niż cena lokalu u dewelopera. Oczywiście wzrost ceny nieruchomości jest negatywną konsekwencją tego pomysłu i warto o tym głośno mówić. O tych pozytywnych nie będę się rozwodził, bo nie chcę wyjść na poplecznika tego rządowego pomysłu. Warto jednak mieć na uwadze, że równie wiele jest argumentów przemawiających za tym pomysłem kredytu 0%. Burzący się tu wykopek z perspektywą zakupu mieszkania za kilka lat, bądź nie
ale nieruchmości to coś więcej niż cena lokalu u dewelopera. Oczywiście wzrost ceny nieruchomości jest negatywną konsekwencją tego pomysłu i warto o tym głośno mówić. O tych pozytywnych nie będę się rozwodził, bo nie chcę wyjść na poplecznika tego rządowego pomysłu. Warto jednak mieć na uwadze, że równie wiele jest argumentów przemawiających za tym pomysłem kredytu 0%. Burzący się tu wykopek z perspektywą zakupu mieszkania za kilka lat, bądź nie łapiący się
Też prawda. Są też pośrednicy, flipperzy, rentierzy, no i ofc cała mafia deweloperska.


@Yuri_Yslin: a pan łopatowy? A pomagier murarza? Co ze Staśkiem co piach na budowę do zasypki dowozi? Co z Tomkiem tynkarzem? Co z firmą produkującą szamba? Albo rury? No i też warto blacharzy uwzględnić, bo oni jakieś parapety, albo obróbki dachowe wyginają. No człowiek mógłby do jutra pisać.
@smutny_przerebel: ko wygrało wybory dzięki mobilizacji młodych, wystarczy że poczują się oszukani i może być różni, czy ten szary człowiek budujący mieszkania, sprzedający materiały budowlane odczuję na własnej pensji czy może góra zamiast kilku milionów zarobi kilkanaście milionów, a Areczka budowlańca poklepie po plecach


@jan-kowalski-nieudany-eksperyment: a masz jakieś doświadczenie z budowlanką, że wysnuwasz twierdzenie, że beneficjenci to tylko deweloperzy? Wypadnę trochę jak ojciec córki, która poszła na studia prawnicze, ale