Wpis z mikrobloga

@Rustyyyy:

Ta oszczędzając na paliwie. W idealnych warunkach czyli domowa fotowoltaika sprawi, że taki samochód wychodzi tak samo jak diesel o pojemności 2L.


Po 1 koleś miał darmowe ładowanie.
Po 2 nie jeździł w Polsce
Po 3 jakim cudem ładując z PV może wyjść tyle co 6-7 litrów ON? Ja ładuje z gniazdka i na ostatnie 3000 km wydałem niecałe 50€ xD

Mam tu na myśli fakt że elektryk jest drogi
@Rustyyyy:

Wracając do mobile de. Tak coś i tak mało kto dobija do takich przebiegów. Więc nie ma potrzeby wymiany silnika. Na tym można załączyć dyskusję. W samochodzie spalinowy w normalnych warunkach nie ma potrzeby wymiany silnika, czego nie można powiedzieć o samochodzie elektrycznym.


Aha, mało kto dobija do takich przebiegów, więc nie ma potrzeby wymiany, ale w elektryku jest inaczej, i te 700 i więcej tysięcy przebiegu to norma, więc
@PiotrFr: kupiłbyś samochód używany w którym na dzień dobry jest akumulator (bateria do elektryka) do wymiany?
Większość samochodów elektrycznych używanych ma ten problem.
Jak ty sprzedałeś to mam nadzieję że nowy właściciel jest zadowolony ( ͡°( ͡° ͜ʖ( ͡° ͜ʖ ͡°)ʖ ͡°) ͡°)

Skąd pomysł że elektryk kosztuje tyle co diesel? Cenniki samochodów w salonie są dostępne
@Rustyyyy:

kupiłbyś samochód używany w którym na dzień dobry jest akumulator (bateria do elektryka) do wymiany?


Ale w jakim jest "na dzień dobry" do wymiany? Nie kupuje aut z przebiegiem 400-500 tys km.

Większość samochodów elektrycznych używanych ma ten problem.


Powiedz mi skąd masz takie rewelacje, skoro w Polsce jeszcze ich praktycznie nie ma i wszyscy myślicie że to jakaś nowość?

Z tym kobaltem nie odwracaj kota ogonem rafinerię mają inne
PiotrFr - @Rustyyyy: 
 kupiłbyś samochód używany w którym na dzień dobry jest akumula...

źródło: IMG_20240416_121322

Pobierz
@PiotrFr: Co jest złego w Toyocie Corolla 1.8? Że za mało ludzi zginęło podczas jej produkcji? Czy może zbyt wygodne wizyty na stacji paliw?
Ale podaj polski cennik z i bez dofinansowania z pieniędzy publicznych.
Nie ma żadnego problemu z degradacją baterii? ŻADNEGO? Czy może komputer pokładowy nie pokazuje jej poziomu zużycia?
Smartfony i laptopy podają ilość cykli ładowania oraz zbliżony poziom zużycia w procentach.
@Rustyyyy:

Co jest złego w Toyocie Corolla 1.8


Nic. Ale ty twierdzisz że 300 konny dobrze wyposażony elektryk jest super drogi, bo kosztuje tyle co kompakt Toyoty

Ale podaj polski cennik z i bez dofinansowania z pieniędzy publicznych.


Przecież tu nie ma żadnego dofinansowania xD
Co mnie interesuje cennik w kraju, gdzie to samo musi być dużo droższe "bo premium"?

Smartfony i laptopy podają ilość cykli ładowania oraz zbliżony poziom zużycia