Wpis z mikrobloga

Jeżeli się mylę to niech mnie ktoś wyprowadzi z błędu....ale czy firma kurierska może dowalać opłaty dodatkowe, że przesyłka jest "niestandardowa" jeżeli wysłana była w foliopaku innym niż ich firmowy? Paczka mała wagowo, regularny kształt i właśnie otrzymałem informację, że dopłata 19,99 zł może być powodem tego, bo paczkę wysłałem w foliopaku InPost, a nie DPD... Czy to nie jest jakaś klauzula abuzywna? Czy to w ogóle zgodne z prawem? W regulaminie nie widzę takiej wzmianki...więc tym bardziej wtf?

#dpd #kurier #kiciochpyta #pytanie #uke #uokik #inpost #pomoc #przesylka #kurierzy
  • 7
  • 0
@LeopoldStaff: No właśnie taką odpowiedź dostałem xD Co śmieszniejsze, dziwnym trafem, dopłaty dostaje tylko za przesyłki Allegro. Wysyłane w ten sam sposób paczki wysyłane samodzielnie nie! Rozumiem, że podpisali tak słabą umowę z allegro, więc próbują sobie odbić koszty... ale bez jaj.
@wypokpok: Pierwsze słyszę o czymś takim... Przecież nie ma obowiązku, że foliopak musi być od dpd, możesz nadać nawet w foliopaku z narysowanymi #!$%@?, więc czemu z logiem inpostu mają problem? xD W InPostcie czegoś takiego nie ma, wozimy od groma foliopakow/kartonów z logiem innych przewoźników
@wypokpok:
To zależy. Jest coś takiego jak "koperta firmowa" lub "opakowanie firmowe". Przesyłki w takich opakowaniach zazwyczaj są tańsze niż w standardowych i w przypadku użycia opakowania innej firmy, mają prawo naliczyć opłatę dodatkową. Natomiast jak to była standardowa paczka, bez oferty specjalnej dla paczki w opakowaniu firmowym, to nie ma powodu do naliczenia opłaty dodatkowej (ale tu uwaga, w niektórych firmach foliopak to zawsze paczka niestandardowa).
Czy to nie jest jakaś klauzula abuzywna


@wypokpok: ale wysyłasz jako firma?

Co śmieszniejsze, dziwnym trafem, dopłaty dostaje tylko za przesyłki Allegro.


@wypokpok: No jakim trafem, przecież wystarczy trochę poszukać w internecie i dowiesz się, że dopłaty do przesyłek Allegro DPD to norma.
  • 0
@NaChMiNick: Tak, wysyłka jako firma. Podpisana umowa.

O dopłatach DPD to ja wiem od dawna, bo średnio co tydzień składam z 10-15 reklamacji o te dopłaty od jakiegoś roku... Tylko wkurzony już ilością tych ciągłych dopłat napisałem do swojego opiekuna. W odpowiedzi dostałem, że problemem może być używanie foliopaków innej firmy. Z tym, że po przeanalizowaniu regulaminu i wszelkich dokumentów na ich stronie nie widzę takiej wzmianki.