Wpis z mikrobloga

Mireczki, od paru lat nie posiadam prywatnego komputera pomyślałem, że chciałbym sobie jakiegoś kupić głównie do zastosowań biurowych, przeglądania internetu i czasami programowania. Pierwszy pomysł to, żeby kupić laptopa ale po przemyśleniach stwierdziłem, że nie jest mi potrzebny, i tak będzie używany tylko z moim monitorem ultra-wide, zewnętrzna klawiaturą i myszką. Czy są takie komputery jak laptop tylko bez wyświetlacza i klawiatury? Zależy mi na małych wymiarach i żeby się zasilał po usb-c z monitora. Poradźcie coś proszę.

#pcmasterrace #komputery #laptopy #kiciochpyta
  • 6
  • Odpowiedz
Czy są takie komputery jak laptop tylko bez wyświetlacza i klawiatury? Zależy mi na małych wymiarach i żeby się zasilał po usb-c z monitora.


@Yogi_: Mini PC, od #!$%@? na Allegro / Amazon.
  • Odpowiedz
@Yogi_: myślę że jak kupisz takiego della optiplex mini w obudowie 1l za 600-700zl, gdzie będzie od i5-8500t wzwyż z 16gb ramu i sobie tam dołożysz dysk m2 to to Ci wystarczy. Możesz tam nawet mieć łączność Bluetooth i wifi żeby nie ciągnąć kabla. Jest też ładniejszy i z portami usbc w środku HP elitedesk ale trochę gorszy jakbyś chciał tam mocniej grzebać.
Jak chcesz coś większego to wtedy optiplex jakiś
  • Odpowiedz
  • 1
@interpenetrate: zrobiłem research i wyszło, że chyba kupię steam deck, może służyć jako PC a dodatkowo jest konsolą do gier więc będę tego używał częściej niż komputera.
  • Odpowiedz