Wpis z mikrobloga

Nie pożyczajcie pieniędzy odc. 2899...

Pożyczyłem pewnej dobrej znajomej kasę na leczenie bo podobno miała problemy zdrowotne i ciężka sytuacje życiowa przez co zabrakło jej pieniędzy. Dobre serce mam, no to dałem bez wnikania w szczegóły tym bardziej ze już wcześniej pożyczałem tej osobie i oddała. Kwota to 200zł, wiec tez nie jest to majątek życia.

Umówiliśmy sie, ze odda za miesiąc. Za miesiąc okazało sie ze nadal ma ciężka sytuacje finansowa, wiec powiedziałem ze spoko i rozumiem i niech mi odda jak będzie miała. No i tak sobie leciał czas i ona chyba zapomniała ze mi ten hajs wisi i na jej socialach zobaczyłem ze codziennie jakieś zarcie na mieście, jeżdżenie po Polsce, no to widze ze sytuacja finansowa sie poprawila to grzecznie sie upomniałem o forse. Zaczelo się krecenie ze juz za kilka dni odda, a bo to wyplate bedzie miala, a bo to akurat ma inne wydatki albo cos. No i tak minelo pol roku a ja dalej pieniedzy nie odzyskalem. Zaczalem sie wiec o nie upominac coraz czesciej i mniej uprzejmie i słuchajcie tego xD Dostalem wyklad ze jak sie cos chce od kogos to trzeba ladnie poprosic :) Rozumiecie ladnie poprosic o to zeby oddala pieniadze ktore jej pozyczylem. Ale to nie koniec bo obecnie ta osoba zaczela mi grozic ze jesli nie przestane sie upominac o te pieniadze to ona mi narobi problemow w zyciu miedzy innymi bedzie wypisywac jakies bzdury na moj temat do mojej rodziny i znajomych XD

Takze ja juz chyba odpuszczam odzyskanie tych pieniedzy bo nie chce problemow. Nie ma to jak za 200zl wywalić do śmieci kilka lat dobrej przyjazni. A ja osobiscie mam juz nauczke i nigdy wiecej nikomu pieniedzy nie pozycze chocby nie wiem co i wam tez to dobrze radze. Pula dobrodusznych osob na swiecie zmniejszyla sie o 1 :)

#logikarozowychpaskow #rozowepaski
  • 91
ta osoba zaczela mi grozic ze jesli nie przestane sie upominac o te pieniadze to ona mi narobi problemow w zyciu miedzy innymi bedzie wypisywac jakies bzdury na moj temat do mojej rodziny i znajomych XD


@Chrysopoeia: Zgłosić i wrzucić na sociale, że masz takiego pacjenta (wymazać dane) i jakby ktoś coś zaczął dostawać od tej osoby na twój temat to prosisz o kontakt w celu dalszego postępowania prawnego XD

Zbroja
Takie pożyczanie niewielkich kwot to piękne sito na tak zwanych "przyjaciół". Ja uważam, że warto pożyczyć, bo nie wiadomo nigdy czy samemu się nie będzie potrzebować kiedyś. Karma wraca. Ale pięknie takie pożyczki weryfikują ludzi.
@Chrysopoeia: Jak chcesz siać ferment i nie obchodzi cie co ludzie pomyślą, to daj na story jakąś informacje w stylu: Pani X nie oddaje pieniedzy, przestrzegam przed pozyczaniem. Ja jak mialem taka sytuacje to dzwonilem np. do jej matki.
@Chrysopoeia: poczytaj co to jest groźba bezprawna ( ͡° ͜ʖ ͡°). Nie wiem czy można spieniężyć takie groźby, czyli dasz mi kilka koła, to wycofam wniosek, ale uważaj, bo to też jest groźba, czyli wycofanie jakiegoś kroku jeśli ktoś nie zrobi inaczej.