Wpis z mikrobloga

Ok, czyli uśmiechnięci zamordyści tylko dzisiaj:
- wyzywają Dudę, bo się spotkał z Trumpem, który na 99% zostanie znowu prezydentem, co wg praktycznie wszystkich ekspertów od geopolityki zostało uznane za mądry krok, a utrzymywanie kontaktów dyplomatycznych z opozycją w danym kraju (zwłaszcza z naszym najważniejszym sojusznikiem) jest absolutnie naturalne

- cieszą się na myśl o kolejnym zakazie - niczym w kwietniu 2020 roku - tylko dlatego, bo jest to tym razem zakaz od Tuska, a nie od kwiii Kaczora-Dyktatora xD

Od wielu lat nie kupiłem alkoholu na stacji. Czy popieram zakaz sprzedaży? Nie. Tak samo jestem zwolennikiem handlu w niedzielę, mimo że w niedzielę i tak nie pójdę do sklepu. Tak samo jestem za wolną aborcją, mimo że nie planuję dokonać aborcji. To chyba naturalne, że lepiej - jako jednostka - mieć więcej możliwości i mniej zakazów (nawet jeżeli nas bezpośrednio nie dotyczą)?

Drodzy Państwo, co z tym liberalizmem?

#polityka #bekazlewactwa
  • 12
  • Odpowiedz
który na 99% zostanie znowu prezydentem


@Tywin_Lannister:
Jak rzucę monetą, to bankowo wypadnie reszka, popatrz:
- Orzeł
No #!$%@?, jak to

Nie wiem skąd te 99% szansy na to, że Trump zostanie prezydentem, wyciągnąłeś, ale chyba z dupy, bo tak wygląda ta predykcja - jak sraka. #pdk

Co do łatwej dostępności do alkoholu, jest to serio problem społeczny. I może zakaz sprzedaży na stacjach benzynowych jest tak serio strzałem na opak,
  • Odpowiedz
@johny-kalesonny: no ok, niech ci będzie - zostanie na 50% - może zostanie, a może nie ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Co nie zmienia faktu, że sondaże raczej wyraźnie wskazują, że wszyscy muszą się poważnie przygotować na nowego prezydenta - czy go lubimy i chcemy, czy nie.
  • Odpowiedz
@Tywin_Lannister: Żeby tylko trochę rozszerzyć - to przewaga Trumpa w sondażach 7-11 kwietnia to 1-2 p.p., 13 kwietnia to przewaga Bidena 1-3 p.p., a ostatni sondaż daje przewagę Trumpowi o 1 p.p.

I tak, w ich systemie to liczy się głównie gdzie kto głosuje, i tutaj Trump na razie ma przewagę: https://edition.cnn.com/election/2024/electoral-college-map?game-id=2024-PG-CNN-ratings&game-view=map

Ale to jest wszystko jeszcze mocno zmienne
  • Odpowiedz
@johny-kalesonny: ale z tego co pamiętam to urzędujący prezydent prawie zawsze miał ten „boost”, że na pół roku przed wyborami zazwyczaj wyraźnie prowadził (nawet jeżeli w wyborach następnie przegrał). 50/50 w kwietniu raczej nie wróży dobrze Bidenowi.

No nic, może tendencja będzie inna i faktycznie mogłem sobie darować te 99%.
  • Odpowiedz