Wpis z mikrobloga

Czołem Mirasy, kupiłem dom i będę wykańczał. W aktualnym lokum strasznie wkurza mnie twarda woda, wszystko uwalone w tym białym syfie. Czajnik czyszczony co tydzień a i tak regularnie trzeba wymieniać więc mam już paranoję i postanowiłem w nowym domu zamontować coś do ogarniania wody, żeby była przy okazji smaczna do picia prosto z kranu i tu przychodzę do was, bo nawet nie wiem jak do tematu podejść. Jakieś badania wody najpierw, żeby wiedzieć jakie filtry wstawić, czy tak po prostu walnąć jakiś system i będzie git? Są jakieś firmy u których się coś takiego zamawia i przyjeżdżają zamontować jak z fotowoltaiką, czy raczej zamawiam system i szukam jakiegoś hydraulika, który mi to podepnie? Macie jakieś doświadczenie z takimi systemami? Docenię każdy wkład w temat.

#remonty #budowadomu #hydraulika #wnetrza #budownictwo
  • 7
  • Odpowiedz
@Arentonio: ogólnie to króluje odwrócona osmoza, ewentualnie sam filtr węglowy. Jak masz jakiś duży sklep hydrauliczny czy salon w okolicy to tam ci coś ogarną i załatwią instalatora.
  • Odpowiedz
@Arentonio @sberatel gdzie króluje? Odwrócona osmoza z takim dodatkowym kranikiem to rozwiązanie do nalewania do czajnika żeby to w miarę tanio wyszło, osmoza na cały dom tak żeby przepływ był jak z sieci to kilkanaście tysięcy z ogromnym zbiornikiem.

Dla potrzeb OPA potrzebny jest zmiękczacz wody, to wystarczy żeby usuwać z wody „kamień” czyli jony wapnia, pytanie podstawowe @Arentonio woda z własnego ujęcia czy wodociąg?
  • Odpowiedz
@Arentonio: Mam u siebie zmiękczacz założony tylko na zimną wodę bo w bloku nie dało się inaczej i uważam, że efekty są bardzo dobre. Myślę, że jeżeli problemem jest tylko kamień to nic więcej nie potrzeba
  • Odpowiedz
@Arentonio Kupujesz najpierw tester kropelkowy, robisz test i wiesz jaka jest twardość wody. Wtedy kupujesz dobry (drogi) zmiękczacz wody, worek soli tabletkowanej i masz cud miód orzeszki. U siebie przy meeega twardej wodzie (34 stopnie francuskie) nie widziałem kamienia odkąd mieszkam i to z czarnymi bateriami. Jeden worek tabletek 25 kg starcza nam na ponad 3 miesiące. Jeszcze nie zużyłem.
  • Odpowiedz