Wpis z mikrobloga

Mircy od #kredythipoteczny jutro bede podpisywac juz umowe kredytowa po pozytywnej decyzji tylko zastanawiam się nad "ubezpieczeniem kredytu w razie utraty pracy". rate bede miec calkowity koszt okolo 3000zl z czego moge dolozyc te ubezpieczenie o wartosci 70zl/miesiac.

Zazwyczaj jestem przeciwnikiem takich scamowych dokładanek do zakupów w stylu naciąganie na hajs, stąd pytam -- to jest legitna sprawa, nie żadne naciąganie i generalnie warto bedzie to na moim miejscu brac? Tak, obawiam sie ze moge stracic prace (kto wie), i 70zl nie robi mi wielkiej roznicy jesli bedzie za tym szlo faktycznie jakies zabezpieczenie mnie. co myślita?
  • 9
@stary_grat: jakby to działało tak jak jest napisane w nazwie to warto. Wrzuć nam tutaj wyłączenia ;)

Najprawdopodobniej musiałbyś być ciężko chory, a nie stracić pracę i max 12 mcy byś dostawał albo coś podobnego. Ale może się mylę moze można się ubezpieczyć na 30 lat za 70 zł miesięcznie :)
@kozerus: ING, ale widze wlasnie ze te ubezpieczenie kredytu i tak jest za pośrednictwem Allianz badz cośtamNetherlanden

no i czytam warunki tego ubezpieczenia od Allianz a tam w wyłączeniach - że ochrona nie obowiązuje przez pierwsze 3 lata xD to ja #!$%@? w 5 chce kredyt splacic
moze można się ubezpieczyć na 30 lat za 70 zł miesięcznie


@NaukaProgramowaniaBot: xD eh naiwny ja. nie wiem, czytam ten regulamin i oczywiscie jest tak napisany zeby zwykly szary czlowiek ni #!$%@? nie zrozumial i sie zasugerowal opinią Pani z Banku, ktora oczywiscie z usmiechem bedzie łżeć w żywe oczy i wciskac swoj produkcik
generalnie warto bedzie to na moim miejscu brac?


@stary_grat: Nie warto. W ING wymagane jest standardowe ubezpieczenie na życie z ich oferty przez pierwsze 3 lata. Jeśli potrzebujesz lepszej ochrony to możesz poszukać na rynku zewnętrznego ubezpieczenia z zakresem ochrony dostosowanym do Twoich potrzeb.