Wpis z mikrobloga

#przegryw
To życie to jest nie wiem po prostu, gdybym mógł przyspieszyć czas x 5 i przewinąć to życie. Albo znaleźć się w jakimś wyizolowanym wymiarze gdzie bym se był sam i w jakiś inny sposób odpokutować i gdyby tak ubiegły lata życia. To wszystko co się czyta co huopy przeżywają, co mnie spotyka, co się dzieje w umyśle to jest szaleństwo.
  • 5
@Rajtar: Nie wiem dokładnie z jakiego punktu ty patrzysz, ale moim zdaniem ta "nienawiść świata" jest intencjonalna wobec nas i celowa a stoją za tym byty inteligentne moim zdaniem. Nie wszechświat jako całość ale jakieś konkretniejsze nawet uosobienia. Choć w sumie powinienem użyć tu "Kosmos" a nie wszechświat bo Kosmos to znaczy porządek, porządek tego świata, ja patrzę na to że istnieje również coś poza kosmosem. Także widzisz ja patrzę z
@ZacharJasz92: No moje spojrzenie jest chyba bardziej naturalistyczne i nihilistyczne. Światem rządzą brutalne reguły. I chociaż możemy uważać, że zwyciężyła cywilizacja to jest jednak okrucieństwo ma się dobrze. My jesteśmy świadomymi obserwatorami, dobrowolnymi lub nie, ten Kosmos, o którym mówisz jest inteligentną siłą, która tych świadomych spycha na margines. W gruncie rzeczy nie ma znaczenia czy kosmos jest irracjonalny czy nie, bo niszczy nas świadomie lub nie. Ale niszczy.