Wpis z mikrobloga

  • 3
Napisz mi jak to zrobiles jeśli ci będzie smakować. Dwa razy robiłem podejscie i dwa razy nie moglem tego pogryźć. Amator ze mnie, jedyne co umiem usmażyć to steka z polędwicy.
  • Odpowiedz
@conamirko: Może jak mieszkasz w #!$%@? to kupisz lepsze mięso, w Łodzi możesz zwiedzić wszystkie rynki i lokalnych rzeźników i nie kupisz takiego ładnego kawałka mięsa (no chyba że szukasz schabu bez kości, bo tylko tym Ci rzeźnicy handlują xD)
  • Odpowiedz
@Scorpio412: Ostatnio powstał kanał na YT "Stek bzdur" - pro kucharz od steków, je recenzował i bardzo kiepsko je ocenił. Sam spróbowałem 2 razy i podobnie, mega chude mięso, średniawka. Zwykłe rosbefy i antrykoty z lidla tańsze i lepsze.
  • Odpowiedz
@Shegis: Ech miałem to samo, a obejrzałem multum poradników, zrobiłem według ogólnej "sztuki" razem z masełkiem, czosnkiem i rozmarynem. Szczerze liczyłem na jakieś "WOW" jak w stylu sznycla wiedeńskiego czy dobrego devolaya, ale rozczarowałem się, w dodatku drugi czy trzeci stek w połowie nie był do przeżucia.

Największe rozczarowanie w życiu jeśli chodzi o jedzenie :(
  • Odpowiedz
@Floryda:

Też kiedyś na takie trafiłem w chlewionce. Generalnie te droższe steki są często lepsze, bo mają super marmurek. Jak trafi się wśród tych tanich fajnie rozłozony tłuszczyk, to smakuje tak samo jak te droższe. Kwestia tego, że to zdarza się rzadko.

W cały życiu udało mi się kupić może z 5 steków w Lidlu/chlewionce, które były takie jak na zdjęciu.
  • Odpowiedz
@Kroledyp: dzięki za rzeczowy komentarz, przekonałes mnie i zmieniłem zdanie xD

Na szczęście mamy na tyle wolny rynek że każdy z nas może kupić mięsko tam gdzie mu się podoba. Smacznego!
  • Odpowiedz
@AnalnyAniki: ehh ale ryneczki, kraftowi rzeźnicy czy inne wołowiny Kobe to są wymysły - nie trzeba tego żeby dostać dobre mięsko

Ja kupuję w osiedlowym markecie znanej sieci (znacznie mniejszej niż Biedra czy Lidl) gdzie od lat pracują te same panie, znamy się i one mi pomoga wybrać, powiedzą z kiedy i co się działo z mięsem, doradza kiedy podejść żeby było zaraz po dostawie - o tym w Lidlu można
  • Odpowiedz
@JoeGlodomor: przecież widzę od lat co kupuję i jaka jest różnica z tym co w międzyczasie kupiłem w Lidlu u Biedzie. Co was tak piecze xD chcecie to kupujcie i wpie#dalajcie wylezane i wymacane xd

Choć polecam mój sposób
  • Odpowiedz