Wpis z mikrobloga

Jak można "oszukać" oszusta?
Sprzedaję samochód i prowadzę konwersacje z ewidentnym oszustem.
Marynarz który bez oglądania stwierdził że kupuje mój samochód, wysyła pieniądze i firma spedycyjna odbierze auto.
Wysłał przelew, ale w celu uwiarygodnienia ja mam wysłać 800 euro i wtedy wsyztsko sie odblokuje i będę miał swoje pieniądze ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Słyszałem że są linki jakieś które po kliknięciu pokazują lokalizację delikwenta, macie jakieś pomysły?
#programista15k
  • 19
  • Odpowiedz
@Zatwardson: Powiedz ze twoj bank nie daje rady przeslac na jego konto bo mowia ze to konto bylo uzywane w jakos oszustwach, i zeby on ci przelal najpierw 10 zl zeby potwierdzic adresata.
  • Odpowiedz
@ZnienawidziszMnie: Dokładnie tak. W phishingu chodzi właśnie o efekt skali. Jeśli skuteczność to 1%, to przy rozesłaniu 20k wiadomości, jest 200 ofiar. Niech każdy wyśle średnio po 20zł, to mamy 4k PLN. Nie mówiąc już o sytuacjach, gdzie ktoś wpisuje dane karty płatniczej, to już w ogóle pieniądze się robią ogromne.
  • Odpowiedz
@Morf

>Wysłał przelew, ale w celu uwiarygodnienia ja mam wysłać 800 euro i wtedy wsyztsko sie odblokuje


@Zatwardson: co?


Ale co co? Klasyczny model scamu. Wywodzi się jeszcze od nigeryjskich książąt, którzy mieli Ci wysłać miliony jak im wyślesz 1000$ na odblokowanie środków ;)
  • Odpowiedz
@Zatwardson wejdź na csirt z KNF i zgłoś jego numer konta. Konto zostanie zamknięte a to podobno najbardziej scammerow boli bo otwieranie nowych anonimowych kont wiąże się z wysiłkiem i kosztami
  • Odpowiedz
@Zatwardson: wyciągnij od niego dane i weź na niego chwilówkę

a jak masz chociaż numer telefonu to wchodzisz na dowolne strony z fotowoltaiką lub sprzedaż domu, rozdaj jego numer fliperom i rentierom to chłop bedzie miał niesamowity spam na skrzynce
  • Odpowiedz
@nad__czlowiek caller ID spoofing. Poczytaj zanim będziesz takie guwnoporady sprzedawał. Mój nr telefonu był wykorzystywany do jakiegoś scamu kryptowalutowego. Ludzie do mnie dzwonili twierdząc, że oddzwaniają i nawet pokazywali mi screeny z nieodebranych połączeń. Orange twierdzi, że nic się nie da z tym zrobić, bo nie mają narzędzi a technologia GSM właśnie takie dziury posiada.
  • Odpowiedz