Wpis z mikrobloga

Jaka #zmywarka do 1500zl, która nie zesra się po 3-4 latach, jak 2 ostatnie w ciągu ostatnich 8 lat?
Miałem już hotpointa (naprawiana 2x na gwarancji, zepsuła się pół roku po) i teraz beko (naprawiana rok po gwarancji - zepsuła się pompa, teraz pompa się rozciękla, 2 lata po gwarancji).

Myślałem nad #whirlpool bo mam lodówkę już 11 lat i pralkę 3 rok i nie wiem czy w zmywarkach to też dobra marka czy nie. Bosch ze swoim plastikowym dnem niech się wypcha.

Dokładnie o ten model mi chodzi - może ktoś ma i się wypowie?
KLIK

#kiciochpyta #agd #zmywarki #kuchnia #panidomu #wyposazenie #wyposazeniewnetrza #pytanie #pytaniedoeksperta
  • 6
  • Odpowiedz
@chozi: ja kupiłem z amici +- rok temu i jestem bardzo zadowolony. W ogóle uważam że amica topowa firma w tej cenie, mam od lat piekarnik i pralkę. Na plus jeszcze to że Polska firma i używają dobrej jakości stali (kumpel im stał sprzedaję xd)
  • Odpowiedz
@chozi: kurde, ja mam hotpointa i śmiga ponad 10 lat, jedyna awaria była z panelem dotykowym jak elektrycy wymieniali kable przyłączeniowe do domu i coś źle podłączyli xD
  • Odpowiedz
Miałem Bosch SPV53M10EU - padła po 12 latach.
2 razy dałem do naprawy (w ciągu ostatnich 6 miesięcych) - ale jak naprawa trwa 2-3 tyg. a nowa jest przywieziona następnego dnia to sobie darowałem.

Poprzednią zastąpiła Bosch Serie 4 SPV4XMX16E. Zamiast czekać 2 tyg. na naprawę sklep następnego dnia wstawił nową. Nawet zabudowę odkleili i przykleili do nowej (www.euro.com.pl).

No ale, Bosha nie chesz.
  • Odpowiedz
@chozi ciężko coś doradzić bo dziś nikt nie robi sprzętu na lata. Miałem Aristona to przez naście lat 2x wymieniłem pompę za 100zł, teraz mam 6 rok też Aristona i ciągle działa.
  • Odpowiedz
@chozi: w domu chyba mamy Whirlpool już pewnie z 15lat ale mama wkłada czyste nauczenia do niej i woda jest bez kamienia. Ja widziałem, że Bosh daje 10lat gwarancji na niektóre a Amica 5lat (ale tylko na linię STUDIO). No i Amica to moim zadaniem większe ryzyko. Ja jeszcze własnej zmywarki nie miałem więc dzielę się researchem bo też będę kupować niedługo.
  • Odpowiedz