Wpis z mikrobloga

Cześć Mireczki, sprawa jest! Szukam HUBa USB, który obsłuży jednocześnie kilka urządzeń większych niż pendrive.
Urządzenia będą miały swoje zasilanie, więc głównie to będzie transfer danych. Do huba będę wpinał urządzenia na USB-A, najlepiej jakby to było 3.1 lub 3.2.
- Połączenie z PC przez USB-C
- Przynajmniej 5x Gniazdo USB-A 3.0/3.1/3.2
- Przynajmniej 2x Gniazdo USB-C (Data)
- Przynajmniej jedno gniazdo USB-C umożliwiające ładowanie Power Delivery 30W+
- Mile widziane gniazdo kart SD/MicroSD
- Mile widziane ładowanie indukcyjne telefon/case na słuchawki
- Wszelkie dodatkowe złącza będą na plus ale nie są konieczne

Budżet, powiedzmy do 400zł. Droższe opcje też można podrzucić do rozważenia.
Dacie radę coś polecić? :)

Jedna istotna rzecz, bo widzę że na rynku większość hubów ma króciutki kabel z przeznaczeniem do laptopa. Tutaj będziemy się podłączać do PC, więc potrzeba tak z 1m - 1.5m tego druta.

#komputery #technologia #elektronika
  • 5
  • Odpowiedz
@themindcrusherHS: nie mam konkretnych modeli ale moge dać takie tipy:
- co do długości kabla to raczej polecam kupić dodatkowo przewód z wtykiem męskim i żeńskim (taki "jednogniazdkowy przedłużacz USB")
- co do tej ilości wymaganych portów i ich wydajności mocowych to nie wiem czy sam hub by wystarczył, chyba że taki co działa w technologii thunderbolt 3, sama technologia thunderbolt 3 pozwala na noce do 130W, ale rzeczywista maksymalna moc
  • Odpowiedz
@MickM: Dzięki! Patrzyłem na te HUBy StarTech, one są niemal idealne, tylko praktycznie wszystkie urządzenia mają jakiś słaby FastCharge w standardzie BC1.2 i np ich model za ponad 700zł podaje ledwie 12W na jednym porcie USB-C a drugi port ładowania jest już USB-A (też 12W). ( ͡° ʖ̯ ͡°)

Obecnie na biurku mam przedłużacz, w którym wpięte mam dwie ładowarki. Jedna 20W z wpiętym kablem USB-C/Lightning i
  • Odpowiedz