Wpis z mikrobloga

No nie potrafię liczyć tych kalorii przez to jak skrzywiony jestem na punkcie dokładności xD

Parametrów głupiej karkówki szukam w necie i jedni podają ponizej 200kcal na 100g a inni znowu 240kcal na 100g.

Rozumiam, że 10 w tą czy w tą to żadna różnica ale 180 vs 240 to przy 800g różnica prawie 500kcal xD

#dieta
  • 12
  • Odpowiedz
  • 0
@krupkka:

Czasami to jest wgrane w fitatu, jakieś marki Lidla czy Chlewu są często dostępne. Teraz akurat mam z Auchan i nie ma tego.

@hoszin

Ja to rozumiem ale jednak spodziewałbym się, że te najpopularniejsze rzeczy będą miały jakąś przyjętą średnią.
  • Odpowiedz
Zakładam, ze tam juz sa zobowiązani do jakiejś minimalnej dokładności


@krupkka: nie są.

Karkówka może mieć od X do y % tłuszczu. Więc kaloryczność może się różnić.

Zresztą konkretny plaster karkówki może być różny od drugiego
  • Odpowiedz
@Murasame: Jeśli jesz 800g na raz to raczej można poczuć różnicę czy zjadłeś 500kcal mniej czy więcej. A tak to najlepiej wziąć średnią z różnych stron, ewentualnie spróbować z GPT opisać jak bardzo tłusta wydaje się być i żeby podał pod to kalorie.
Jak zjesz dwa-3 dni o 200-300kcal więcej czy mniej to się nic nie stanie.
  • Odpowiedz
  • 0
@Piks0n:

GPT często straszne głupoty wypisuje. A głównie podaje to samo co jest w fitatu, korzysta chyba z ich bazy.

Dla mnie takie rzeczy do zabawa trochę i po prostu staram się jak najdokładniej to liczyć z tego powodu xd
  • Odpowiedz
@Murasame:
Dlatego dużo ludzi lubi pierś z kurczaka bo jest łatwa do wklepania kcal ( ʖ̯)

Znajdź sobie na fitatu jakąś uśrednioną pozycję i zawsze się jej trzymaj.
Waż sie co tydzień, notuj wyniki i sprawdzaj. Jeśli np. masz deficyt 500kcal i w teorii powinieneś chudnąć 0,5 kg / tydzień [pomijam fluktuacje wody]. Jeśli tak jest i w dłuższym okresie wszystko się zgadza to znaczy
  • Odpowiedz
@graf_zero: a przeczytaj co jak napisałem o wartościach na opakowaniu bo ja o informacji producenta a ty zupełnie o czymś innym. Sugerujesz, że na opakowaniu nie ma wartości z rozkładu statystycznego lub w jakiś sposób uśrednionych przez wytwórcę?
  • Odpowiedz