Wpis z mikrobloga

Po 4 latach rycia w żelastwie i robienia wiórów na #cnc i konwencjonalnych czuję totalne wypalenie tym tematem ( ͡° ʖ̯ ͡°) źle mi jak mam iść do obecnej #pracbaza i najchętniej zająłbym się czymkolwiek innym tylko nie wiem czym. Nie mam żadnych innych umiejętności czy zainteresowań i nie wiem w co mogę się przebranżować ;-; może na serwisanta czegoś nie wiem czego albo jakieś łatwe stanowisko w #korposwiat Pomóżcie coś doradzić ()
  • 11
  • Odpowiedz
@xydtrz:
ja mam to samo co ty, w robocie jestem ustawiaczem operatorem, wcześniej jakieś pisałem programy z palca na heidenhain, obecnie nudny haas, dzis bylem na rozmowie w nowej świeżej firmie gdzie jest tylko tylko jedna maszyna i jest się sam sobie szefem, operatorem, technologiem programistą

jakiś sterownik hurco winmax, programy pisze się z tego co widziałem bardzo podobnie jak w camie i byłem bardzo zajarany, aż odżyłem.
a tak to
  • Odpowiedz
@xydtrz poszukaj ciekawsze branży. Np lotnicza, robiłem mldeloformy do helikopterów, samolotów (także szpiegowskich) łódek, ratrakow (pinot od porshe) i wiele wiele innych ciekawych rzeczy, sam programowalem pięć osi w hypermill.. Banalnie proste. Teraz modne jest także dla branży Aerospace. Szukaj. Hajs będzie nie gorszy jak obecnie. Nie spodziewaj się kokosów bo i tak będziesz w januszexie. Ale robota może być ciekawa. Unikaj form do wtryskarek. Nudne w chu.j
  • Odpowiedz
@czaari no ja mam obecnie 5k netto jako ustawiacz jednostkowy + duże gabaryty

Chciałbym coś więcej obowiązków jak programista bo tutaj już za wiele nowego się nie nauczę

No i wtedy też lepsza szansa na lepszy hajs
  • Odpowiedz