Wpis z mikrobloga

Onet w formie jak śmiemy śmieć dobrze zarabiać artykuł jest z paywallem ale początek jest tak wystarczająco mocny że więcej czytać nie trzeba. #bekazlewactwa #antykapitalizm #praca #polska #neuropa #4konserwy

— Jesteśmy roszczeniowi. Oczekujemy od pracodawców, że to oni stworzą nam pozytywne i angażujące środowisko pracy. Nie bierzemy odpowiedzialności za budowanie własnego szczęścia — mówi Katarzyna Oracz, która zawodowo zajmuje się problematyką szczęścia w organizacjach. Wyniki badań pokazują jednoznacznie, że Polacy szczęście w pracy utożsamiają z odpowiednim wynagrodzeniem. Katarzyna Oracz przekonuje jednak, że to zupełnie błędne myślenie. Podwyżkę pensji przyrównuje do kupna nowego samochodu.


Jeden z dużych banków działających w Polsce prowadził badanie poziomu satysfakcji swoich pracowników. W kolejnych jego edycjach, przez kilka lat z rzędu, konsekwentnie wyróżniał się jeden departament. Jego pracownicy byli wyraźnie zdemotywowani i niezadowoleni z pracy. Firma postanowiła działać.
Piotrek7231 - Onet w formie jak śmiemy śmieć dobrze zarabiać artykuł jest z paywallem...

źródło: GL1t-JEXkAApQsD

Pobierz
  • 8
  • Odpowiedz
@Afrobiker powyżej miesiąca? To tak jak zwyczajnie L4 powrzj mieaca idzie sie na badania lekarskie Powrót do pracy po L4 trwającym ponad 30 dni oznacza dla pracodawcy konieczność skierowania pracownika na badania lekarskie w celu potwierdzenia jego zdolności do podjęcia pracy. Jeżeli bylra na zwolnieniu l4 bo bolaly Cie plecy, a praxujesz fizycznie i nadal masz ból to Lekarz nie dopusci do pracy, tak samo z wypaleniem zawodowym. Bedziesz często chorowal na
  • Odpowiedz
@Berkel_88 ja wracam do swojej firmy a wypalenie zawodowe to nie depresja. Zanim dostałem papier od lekarza zaliczyłem rajd po specjalistach którzy wykluczyli właśnie depresję czy schorzenia neurologiczne, krążeniowe itd. po powrocie do pracy firma wyśle mnie na badania lekarskie i będzie to tylko formalność. To nie jest tak że dostajesz L4 bo nie chce ci się do pracy chodzić i imprezujesz przez rok. Ja za miesiąc jadę do sanatorium na pełny
  • Odpowiedz
@Afrobiker dziękuję za wyjaśnienia. Gdzieś czytałem, a właściwe tutaj na wykopie, że jeśli ktoś ciągle choruje na wypalenie zawodowe to żegna się z pracą no bo logiczne jest, że praca jaką wykonuje jest źródłem jego choroby.
  • Odpowiedz