Wpis z mikrobloga

Będę kupował pierwszy pistolet i stoję przed wyborem pomiędzy
- USP Expert
- CZ Shadow 2

Zakładając że obydwa leżą mi w dłoni identycznie to który powinienem wybrać?

Głównie to strzelanie statyczne i rekreacja, a może kiedyś dynamiczne jak będzie mnie na to stać.

Proszę o opinie ( ͡° ͜ʖ ͡°)

#strzelectwo
  • 14
  • Odpowiedz
USP Expert


@Wierzbek: z tych dwóch ten raczej będzie lepszy... ale to nie lepiej po prostu kupić typowo sportowy pistolet pod statykę z profilowaną rękojeścią?
  • Odpowiedz
  • 0
@amath: chciałbym mieć pistolet, który po zdobyciu jakichś umiejętności nie zacznie mnie ograniczać i żeby to był celny pistolet. Cz I expert mają opinie bardzo celnych pistoletów z bardzo dobra jakością wykonania i uniwersalnością (cz bardziej). Wiem ze nie będę strzelał do much w locie, bo to jest wieeeele godzin treningu, ale wolę mieć od razu lepszy pistolet niż kupować coś i sprzedawać potem ze stratą żeby finalnie kupić to co
  • Odpowiedz
  • 0
@Wierzbek Bo jest lepiej przygotowany do statyki, a napisałeś, że głownie ma być do tego. Ma dłuższą lufę, a co za tym idzie, linie celownicza oraz regulowana w pionie i poziomie szczerbinkę. Natomiast jak byś napisał że chcesz do dynamiki, to mój wybór byłby odwrotny
  • Odpowiedz
  • 0
@soul: tak, głównie do statyki, bo dynamika to dla bogaczy ( ͡° ͜ʖ ͡°) czytałem że jak już miałbym zaczynać to expert też da radę na początek, bo później może ograniczać przez powolny powrót zamka przez ten oring.
Miałeś obydwie klamki w ręce?
  • Odpowiedz
@Wierzbek: ja nie miałem USP w rękach, ale on jest od początku przygotowywany pod strzelectwo sportowe przez jedną z najlepszych firm, więc to coś samo w sobie znaczy i nie może być źle..

shadow 2 natomiast to świetny pistolet, ale wywodzący się z cz75, czyli pistoletu bojowego.. tak, od tego czasu trochę się zmieniło, ale mimo wszystko...

usp - statyka; shadow2 - dynamika... ale czy początkujący zauważy różnicę na tarczy? trudno
  • Odpowiedz
  • 0
@Emill: Expert też wywodzi się z bojowego pistoletu :P. Właśnie kurde jeden i drugi model wydaje się świetny. Muszę porządnie je wymacać zanim dokonam wyboru
  • Odpowiedz
USP Expert


@Wierzbek: hmm... czyżby pomyliło mi się z innym modelem?

Muszę porządnie je wymacać zanim dokonam wyboru

to chyba będzie najlepsze rozwiązanie.
  • Odpowiedz
USP Expert


@Wierzbek: jedyny minus tego wyboru to że nie mieści się w IPSC production. Ale z tego co piszesz to raczej nie grozi ci ten minus w żaden sposób bo jak pójdziesz w dynamikę to i tak kupisz jakiegoś race guna :D
  • Odpowiedz
@Wierzbek: Każdy normalny pistolet będzie dużo, dużo, duuuuużo celniejszy niż strzelec - szczególnie początkujący. Wybieranie CZ albo USP bo hurr durr celno do sportu jest przerostem formy nad treścią. Kup coś co ci się podoba i tyle, gwarantuje ci, że te 5000 pocisków wystrzelisz a i tak ktoś inny złapie twoją broń i zrobi lepsze skupienie.
  • Odpowiedz