Wpis z mikrobloga

Tacy osobnicy pokazują że januszenosacze wcale się nie starzeją - zamieniają się pokoleniowo po prostu w tomkonosaczy. #!$%@?, że komunikacja słaba, strefy SCT wybrane na całe miasto. Ważne żeby wieśniaki mi drogi nie zajeżdzały, jak jadę. "Ja mam Dacie Sandero w lisingu, jestem kimś kuhwo xD"

I tak - posiadam auto które jeszcze przez wiele lat będzie mogło wjeżdzać do strefy SCT. Po prostu potrafię zjednoczyć się z tymi, którym takie debilne przepisy mogą być nie na rękę - młodym studentom jeżdzącymi starym autem rodziców czy starszym, którzy auto używają sporadycznie. Ale nie - idźta i kupujta nowe auto którym przejedziecie 20km na miesiąc.

Władza jest dla ludzi, nie my dla nich, ale i tak taki polaczek nie zrozumie. Jakby rząd zakazał chodzenia w jeansach, to taki osobnik i tak powiedział "DOBRZE ROBIOM, JA I TAK WOLE DRESY".

#krakow #samochody #motoryzacja
jose_bambaryla - Tacy osobnicy pokazują że januszenosacze wcale się nie starzeją - za...

źródło: temp_file6410803671826383849

Pobierz
  • 60
@jose_bambaryla: ja tam nawet bym mógł szanować ludzi popierających SCT, gdyby twierdzili, że po prostu chcą stref wolnych od biedaków, a nie zasłaniali się ekologią. Prawda jest jednak taka, że w końcu mogą się w czymś poczuć lepsi od innych. Gdyby moim największym osiągnięciem było auto z 2010 roku to też bym pewnie wyzywał biedaków z autem 2000, bo jak inaczej poczułbym, że coś osiągnąłem?
Zakorkowanie miast to duzy problem nie tylko Krakowa i go nie bagatelizuje. Jednak w tym przypadku, korki są wyłącznie przykrywką do ograniczania wolności i zdania nie zmienię.


@Zielony34: Życie w zorganizowanym spłołeczeństwie polega praktycznie w 100% na ograniczaniu wolności. Godzisz się na tysiące takich rzeczy, sam masz zapewne wiele poglądów ograniczajcych wolność innym.
Ale gdzie tam, świat się uwziął na Zielony34 bo chcemy po prostu trochę czystszego powietrza w centrum i
bo chcemy po prostu trochę czystszego powietrza w centrum i mniejszego ruchu samochodów na kilku ulicach.


@Arrival: Uważam, że czyste powietrze jak i dbanie o środowisko to bardzo dobre i potrzebne rzeczy. Niestety, jest to biznes i przykrywka do kontrolowania społeczeństwa. Planeta to układ zamknięty, Chiny, Rosja, Białoruś, Indie i inne kraje mają w dupie i puszczają cały syf w atmosferę, ale nie, to EU ze swoimi SCT uratuje świat [;
Ale nikt nie mówi o ratowaniu świata (poza garstką ruskich profili w sm). Może te hasła dobrze brzmią w wyborach, ale z perspektywy zwykłego człowieka to jest przecież bardzo dobra zmiana. Centra miast powinny być imo kompletnie bez aut. To nie są jakieś rozległe tereny, żeby było problemem przejście 500-1000-1500m.
I mówię to jako "petrolhead". Nie czuję, żeby moja wolność jako kierowcy była ograniczana. Bo media starają się nam wmówić te podziały
@jose_bambaryla: ja jestem w stanie zgodzić się z stc ale tylko i wyłącznie pod warunkiem wprowadzenia limitów CO2 najlepiej na podstawie wydawanej kasy z konta bankowego( ͡° ͜ʖ ͡°). Kupujesz dużo szmat w sklepie? Ojoj pański limit się skończył zapraszamy tutaj do autobusu. I tutaj założę się że by się wszystkie suvowe Julki z korpo zeszczaly. Każdy lesingowy król szos by się zesral. Jak dba͡ć
Ogólnie w Krakowie to powinni się przede wszystkim zając rozładowaniem korków oraz przepełnieniem miasta,


@Cztero0404: No to przecież właśnie to robią ( ͡° ͜ʖ ͡°) Najpierw ponad 20 letnie auto, potem 15,10, a potem tylko 5 letnie wjadą do miasta. Problem korków rozwiązany, bo 90% ludzi nie kupi prawie nowego auta.
@Retoryk: Niech Ci będzie, ale dlaczego mają cierpieć również właściciele starszych samochodów, które są zadbane i na bieżąco serwisowane?

Ogólnie to całe sCT powinno dotyczyć tylko samochodów kupionych po wprowadzeniu tych durnych przepisów. Tu nie chodzi o ekologię, tylko o to żeby ograniczać ludziom swobodę i wolność oraz to żeby bogaci z włodarzami miast mieli puste ulice..Ba nawet czasy covidu w Warszawie pokazały, że pomimo mocnego ograniczenia ruchu samochodowego, poziom smogu
  • 2
@zielony_goblin a może pora nie sprzedawać. Bardziej ekologiczne mieć jeden samochód na lata niż wymieniać co kilka lat xd. Zresztą jak mam zadbany samochód to dlaczego nie mam prawa nim jeździć bo strefy? Autobus jak przepala DPF to kopci jak lokomotywa i sobie do sct wjedzie a swoim autem który puszcza myły dymek już nie