Wpis z mikrobloga

Siema, szukam praktyk wakacyjnych albo stażu w trakcie studiów informatycznych. Chcę po prostu złapać pierwsze doświadczenie albo pierwsza pracę w której będę się już rozwijać i przy okazji praktyki mieć zaliczone na polibudzie. Poza takimi oczywistościami jak Nokia, Comarch itd. to gdzie w zasadzie mogę uderzać? Ogólnie Wrocław świeci pustkami w ogłoszeniach praktyk it albo ja nie potrafię szukać. Znajomy mi mówił, że ciężko jest teraz i warto pisać nawet do firm, które się nie ogłaszają czy przyjęliby praktykanta. Proszę o jakieś tipy dla studenta 2 roku.
#praktyki #informatyka #programowanie #staz
  • 5
  • Odpowiedz
  • 0
@cordianss nokia kilka dni temu dopiero zamknęła rekrutację na ten swój program summer trainee, a Comarch dzisiaj. Więc mam nadzieję, że to obrazuje ogół. Nawet gdyby nie to tyle co same praktyki wakacyjne bym chciał to przypasuje mi też pół etatu w trakcie semestru. Byle cokolwiek znaleźć
  • Odpowiedz
@Maklerino1244: oferty świecą pustkami bo praktyk to się szuka na początku roku bo wtedy firmy wrzucają ogłoszenia lub w czasie targów pracy które zwykle są w marcu, po za tym skoro studiujesz na polibudzie to praktyki na drugim roku to trochę wcześnie imo. Firmy najchętniej przyjmują na wakacje studentów między 6 a 7 semestrem
  • Odpowiedz