Wpis z mikrobloga

#nieruchomosci

Ja jb co się dzieje, od stycznia do lutego żadnych rezerwacji nie było, nawet mieszkania do oferty wracały

Od marca do ogłoszenia bk0 coś tam powolutku rezerwowali

Od kiedy ogłosili bk0 to jest run jak w listopadzie-grudniu. Codziennie znikają mieszkania w szalonym tempie, przecież nie przeszło przez sejm jeszcze nawet xd

Ludzie są już w programy pod bk0 od deweloperów zapakowani, nie wiem jak wyobrażajcie sobie, żeby teraz mieli to wycofać
  • 12
  • Odpowiedz
Ludzie są już w programy pod bk0 od deweloperów zapakowani, nie wiem jak wyobrażajcie sobie, żeby teraz mieli to wycofać


@#!$%@?:

Skoro są zapakowani to po co program?
  • Odpowiedz
@ROCKNROLLLA: Stracą stracą. Jak podpiszą deweloperską a z kredyciku nici? Stracą jak. To samo ci co na wtórnym zostawią zadatki, a tam masz nieraz 10% i weź przed sądem potem dochodź swoich racji i udowadniaj że zrobiłeś wszystko żeby kredyt dostać. Nosacze które do tej pory nie kupiły będą siedzieć cicho bo stracą ewentualnie wirtualnie a nie realną gotówkę. Zresztą widać że temat niezbyt lotny skoro protest muszą organizować fanatycy lenina
  • Odpowiedz
@#!$%@?: potwierdzam, z obserwowanych do miliona zł przez ostatnie 2 tygodnie rozeszło się 15 z 17 które miałem na liście a wisiały od końca roku. Dosłownie zaraz po ogłoszeniu BK0% porezerwowane. Także wejście programu = ceny up. Chociaż sądzę że spektakularnych wzrostów nie będzie to +10% jest w zasięgu. W wielkiej płycie, w Warszawie widać dużą barierę na 900k zł za 65/70mkw (+-14k za metr) i biorąc pod uwagę że trzeba tam
  • Odpowiedz
@WielkiPowrut88: @pamareum

Wysokość opłaty rezerwacyjnej nie może przekraczać 1 procenta ceny lokalu mieszkalnego albo domu jednorodzinnego określonej w prospekcie informacyjnym. Wskazano, że opłata rezerwacyjna jest zaliczana na poczet ceny nabycia praw z umowy deweloperskiej (lub z innych umów podobnych wskazanych w ustawie)

Gdzie wy macie 2% jestem bardzo ciekawy ?
  • Odpowiedz