Wpis z mikrobloga

siema świry sportowe, myślę nad jakimś zegarkiem sportowym
- jeżdżę czasem na rowerze, jakieś kwadraty coś ten, trasy różne, zdarzają się 100+km, nie mam komputerka żadnego na kierownicy tylko telefon
- biegać to rzadko ale w perspektywie chcę troszkę xd
- pływam kilka razy w tygodniu
- noo i chyba kluczowe, chodziłem sporo po górach i podpatrzyłem wgrywanie trasy i prowadzenie po śladzie, supersprawa

więc generalnie takie triathlonowo-amatorskie potrzeby plus góry

garmin forerunner 255 mi wystarczy? (jeśli nie to czemu xd?) czy iść w 955, a może jakiś fenix, a może jeszcze coś innego, cena jest kluczowym parametrem xD

dajcie znać pls elo dzięki

#garmin #plywanie #gory #zegarki #smartwatch
  • 22
  • Odpowiedz
@pronter: Ja używam osobiście Fenixa 5 od 2017 roku i ma się świetnie. Trzyma spokojnie 10 dni na baterii nawet teraz. Kiedyś trzymał dwa tygodnie, ale minęło już trochę czasu. Używałem głównie do biegania, narzeczona ma 5S i używała czasem do triathlonu właśnie (wytrzymał jej bieg na 70 km z gps, a 5s ma mniejszą baterię niż 5). Mój też męczony mocno na budowie, tzn nie patyczkowałem się. Wielokrotnie otarłem się
  • Odpowiedz
garmin forerunner 255 mi wystarczy?


@pronter: Niby ma wszystko czego potrzebujesz, ale do wszelkiej nawigacji, czy to w górach, czy to na rowerze wolałbym mieć mapę. Jest dużo bardziej czytelnie. Ale Tobie może wystarczyć.
  • Odpowiedz
@echelon_: Pewnie jest tak jak piszesz, ja praktycznie od zawsze mam wyłączone jakieś powiadomienia, smsy i takie tam. Porady, nie wiem do czego byłyby mi potrzebne, teraz ich nie potrzebuję, ale może to jest fajny ficzer dla kogoś kto dopiero wchodzi w te zegarki. GPS wielopasmowy? Odpowiem przekornie, a na co to komu potrzebne, skoro mój GPS dobrze działał na wszelkich zawodach w jakich startowałem a na treningach może się delikatnie
  • Odpowiedz
@PurpleHaze: @pronter
NIe jestem pewnien, jak coś to mnie prostujcie, ale chyba fr165, fr255, fr265 nie mają map i tylko jakąś namiastkę nawigacji. Prawdziwa nawigacja to dopiero fr955 albo fr965.
A na rower to i tak najlepszy jakiś edge. No ale FR plus Edge to już się robi spory wydatek ( ͡° ʖ̯ ͡°)
  • Odpowiedz
@i-marszi: W sensie tak z ciekawości po co Ci Edge na rower? Rozumiem jak jeździsz po jakiejś trasie świeżej i chcesz się nawigować jakoś mocno to jest wygodniej patrzeć na większy ekran. Natomiast tak w sumie to jak Ci jakoś hiper mega nie zależy to możesz dać radę się na zegarku nawigować i wtedy nawet taki 255 styknie jako namiastka nawigacji.

Rozumiem już bardziej jak naprawdę trenujesz i masz tam jakieś
  • Odpowiedz
@Darth_Gohan:
Ja to mam kiepską orientację w terenie więc wiesz :)
A tak na serio, mam edga i fr265, nie wyobrażam sobie jeździć z fr na kierownicy! Patrzę na waty, na HR, na prędkość, na radar, na wygodną nawigację na dużym ekranie. Ale może za wygodny jestem.
  • Odpowiedz
GPS wielopasmowy? Odpowiem przekornie, a na co to komu potrzebne, skoro mój GPS dobrze działał na wszelkich zawodach w jakich startowałem a na treningach może się delikatnie pomylił w dużym lesie?


@ProgramistaNaBudowie: Wielopasmowy jest spoko bo np. mnie wkurzało w 935, że leciałem interwał a on mi zaniżał tempo. Albo na Stravie na Segmencie leciałem w trupa w lesie a potem mi Segmentu nie zaliczało bo GPS miał za duży odchył.
  • Odpowiedz
@echelon_: Rozumiem, dzięki. Ja tak dosyć amatorsko ten zegarek używam, a wtedy gdy biegałem to często podczas treningu biegałem na wyczucie i liczyłem sam odcinki co jakiś czas klikając na zegarku. Tak też zazwyczaj biegałem na zawodach gdzie klikałem sobie co kilometr. Przydatne było to zwłaszcza gdy robiłem trening tam, gdzie odcinki były oznaczone co 100 metrów w lesie, gdzie rzeczywiście gps mógł czasem się pogubić.
  • Odpowiedz
@Darth_Gohan: ja myślałem podobnie. Ale znajomy pożyczył mi starego Edge i szybko kupiłem swojego. Jak nowa trasa to mam nawigację. Czasami też planuję sobie trasę na zasadzie "jak będę w punkcie A przed południem to skręcam w lewo jak nie to jadę prosto skrótem". Na Edge można to śledzić na bieżąco. Na zegarku było mi ciężko.
Na stałej trasie widzę kadencję i czas. Do tego radar mi pika Edgem jak coś
  • Odpowiedz