Wpis z mikrobloga

Cześć Mirki, zaciekawiła mnie kwestia nagrobków postaci z serialii i filmów, co się potem z nimi dzieje jak plan zdjęciowy jest już zamknięty albo co robią z nimi w trakcie nagrań? vel nagrobki hanki mostowiak czy innych tego typu serialowych postaci. Czy jest możliwość spacerowania po cmentarzu i natknięcia się na wizerunek Małgorzaty Kożuchowskiej z personaliami Hanna Mostowiak xD?

#pytanie #kiciochpyta #ciekawostki #pytaniedoeksperta
  • 15
  • Odpowiedz
  • 0
@MisterMinister: A jak jest w kwestii ulokowania miejsca do zdjęć, czy zdejmowany jest nagrobek obcej osoby i nakładany na to nagrobek postaci? zazwyczaj stoją one w sąsiadujących z innymi miejscach.
  • Odpowiedz
@HxRT0301:

- Ekipa, gdy kończy zdjęcia, zabiera ten pomnik. To nie jest żaden marmur czy granit, tylko pomalowany styropian - mówi nam zarządca cmentarza Wojciech Szadkowski (59 l.). - Szybko się uporali z tym wszystkim - dodaje pan Wojciech.
  • Odpowiedz
  • 0
@goferek: Ciężko mi przetrawić, że zdejmują nagrobek kogoś obcego by nałożyć na to pomnik fikcyjnej osoby. Moim zdaniem to nieetyczne, chyba, że rodzina zmarłego na to zezwoli
  • Odpowiedz
Teraz to mnie zagiąłeś


@HxRT0301: Bez jaj, na serio myślałeś że te rzeczy są prawdziwe? W kinie/tv nie ma ani jednej prawdziwej rzeczy, to są wszystko rekwizyty z papieru i styropianu.
  • Odpowiedz
  • 0
@pacuja: Zazwyczaj wyglądały na prawdziwe, nie sądziłem, że tak autentycznie wyglądające rekwizyty da rade zrobić ze styropianu czy papieru by tak wiernie udawały marmur czy granit.
  • Odpowiedz
@HxRT0301: Od tego jest rekwizytor, nawet jakies owoce na talerzu, czy inne "dekory" to wszystko sztuczne, prawdziwe nie są tak fotogeniczne żeby nadawały się do filmowania.
  • Odpowiedz
  • 0
@pacuja: Takie rzeczy to wiedziałem, w końcu oczywistym jest, że aktorzy nie piją wódki na planie a jak zginą w filmie to można ich jeszcze zobaczyć irl ;)
  • Odpowiedz