Wpis z mikrobloga

Cześć. Mam problem z jednym chłopem. Byłem naiwny i pożyczyłem typowi(bo nie mogę nazwać już go znajomym) około 10tys. i nie mam jak teraz tych pieniędzy odzyskać. Typ siedzi w stanach, w PL ma długi u ludzi, komorników i uj wi co. Żona niby chce rozwodu z nim. Mają rozdzielność majątkowa aczkolwiek typ ma pół mieszkania z nią w bloku. Cześć kasy pożyczyłem mu na gębę osobiście a część na przelew(przewalutowanie). W konserwacji na whatsapp, mam wszystkie rozmowy z nim. Zawarte są tam potwierdzenia że odda mi te pieniądze, ani razu nie napisał, iż suma nie jest ta co pożyczył. Tylko potwierdza ze daną kwotę mi odda i cały czas odwleka to. Z banku też mogę wyciąg zrobić z przelewów do niego. A więc do sedna, jest jakaś szansa że odzyskam pieniądze? Czy gra jest świeczki warta? Czy jeśli udało by mi się zdobyć jego adres korespondencyjny (aczkolwiek jest za granicą nie w PL) i wysłać ponaglenie spłaty a później próbować założyć sprawę. Czy ma to sens? #pieniadze #dluznicy #sadowehistorie #prawo #kredyt #dlugi
  • 9
  • Odpowiedz
  • 0
@odysjestem jeszcze nie wysłałem ponaglenia do zapłaty do niego. Bo muszę adres ustalić. A to jest wstęp aby móc mu sprawę założyć. Tylko czy całość nie wyniesie mnie tyle co jego dług wobec niego.
  • Odpowiedz
@Psycho93: może być problem po pierwsze z ustaleniem prawa właściwego i dalej sądu właściwego. Dodatkowo jak proces w USA to będzie pewnie nieopłacalne jak znam ich stawki
  • Odpowiedz
  • 0
@Adams_GA tzn. Proces chciałbym wytoczyć w Polsce. Chłop prędzej czy później raczej wróci do domu. Może dało by się tak zrobić aby chłop był zaocznie na takim procesie? Że nie ma tu jakiego #prawnik ”a na sali co by wiedział co więcej
  • Odpowiedz
@Psycho93: no ja jestem prawnikiem i mówię Ci jak to wygląda. Można próbować zaocznie, z kuratorem, ale jak gdzieś wypłynie jego adres i to że mieszka w USA to zaczną się schody.
  • Odpowiedz
  • 0
@Adams_GA w stanach jest na nielegalu. Aktualnie przesiedział wizę(ESTA) w ubiegłym roku. Mam adres, gdyż miał firmę założoną i jest na internecie dokładny adres podany.
  • Odpowiedz