Wpis z mikrobloga

#rower
Ostatnio zmieniłem sobie łańcuch, i od tamtej pory przeskakuje mi tylna przerzutka pod obciążeniem na jakichś środkowych biegach :/ ale nie za każdym razem, chrupie dosyć mocno. (Tym bardziej, że mam mida tsdz2 :p)

Tutoriale na YT jakoś średnio pokazują jak to wyregulować.

Pomoze ktoś?
  • 10
  • Odpowiedz
  • 0
Ogólnie oryginalny łańcuch nie miał spinki i nie udało mi się go rozkuć tym narzędziem do łańcucha, skończyło się na przecięciu dremelem.
  • Odpowiedz
@TakiSeLogin aha. Ale czekaj a co z innymi przełożeniami? Też ci któryś nie wchodzi czy tylko tu masz problem? Na ten moment podejrzewam linkę od przerzutki że jest przyrdzewiala i nie jest przez to elastyczna.
Zrzuć bieg na najwyższy (chyba 9 u ciebie)
Spróbuj ściągnąć linkę z ramy z pancerzami (w sensie z uchwytów na ramie)
Jak nie dasz rady to poluzuje linkę by dało się pancerze ściągnąć z uchwytów
Potem jak
  • Odpowiedz
trzyma się, tylko przeskakuje np z 4 na 6 albo przerzuca z jakimś opoznieniem.


@TakiSeLogin: To w takim razie wina źle wyregulowanej przerzutki. Jeśli 4 na 6 przeskakuje z opóźnieniem, to znaczy, że jest ustawiona za bardzo w kierunku 4. Wystarczy przekręcić śrubę baryłkową odrobinę w prawo, wtedy wózek przerzutki oddali się od koła. Zakładając indeksowanie tak jak na rysunku, bo nie wiem czy dobrze rozumiem położenie 4 i 6. Próbuj
Paczekwmasle - > trzyma się, tylko przeskakuje np z 4 na 6 albo przerzuca z jakimś op...

źródło: przerzutka

Pobierz
  • Odpowiedz